Santos Futebol Clube - Ceara Sporting Club 0-0. Liga - 7. kolejka

W pojedynku 7. kolejki Serie A, który rozegrany został 21 maja, drużyna Santos FC zremisowała z Ceara-CE 0-0. Spotkanie odbyło się na Estadio Urbano Caldeira.

W  pojedynku 7. kolejki  Serie A, który rozegrany został 21 maja, drużyna Santos FC zremisowała  z Ceara-CE  0-0. Spotkanie odbyło się na Estadio Urbano Caldeira.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Santos FC wygrała aż pięć razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Jhojan Julio z Santos FC. Była to 45. minuta meczu.

W 58. minucie żółtą kartką został ukarany Erick, zawodnik Ceara-CE. W 66. minucie czerwoną kartkę obejrzał Richard, tym samym drużyna Ceara-CE musiała znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

W tej samej minucie w zespole Ceara-CE doszło do zmiany. Cleber wszedł za Ze Roberta. W tej samej minucie Erick zastąpił Richardsona. Trener Santos FC postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Jhojana Julia i na pole gry wprowadził napastnika Ricarda Goularta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Po chwili trener Ceara-CE postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Limę wszedł Nino Paraiba, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Ceara-CE utrzymać remis. Między 78. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Ceara-CE. Między 80. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Santos FC: Vinicius Zanocelo, Leo Baptistao, na ich miejsce weszli: Sandry, Lucas Barbosa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Stivena Mendozy, Michela Maceda zajęli: Iury Castilho, Luiz Otavio.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Ceara-CE obejrzeli w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.