Santos - Fluminense 2-0 (1-0). Liga brazylijska - 23. kolejka Serie A

28 października na Estádio Urbano Caldeira odbyło się spotkanie 23. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Santos i Fluminense. Mecz zakończył się zwycięstwem Santos 2-0. Na stadionie stawiło się 6 685 widzów.

23. kolejka Brazylia - Serie A
2021-10-28 00:00 | Stadion: Estádio Urbano Caldeira | Widzów: 6685 | Arbiter: Wilton Pereira Sampaio
Santos FC Sao Paulo
Fluminense Rio de Janeiro
2
0
Mádson 33'
Diego Tardelli 62'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 40 pojedynków zespół Fluminense wygrał 16 razy i zanotował tyle samo porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Santos w 33. minucie spotkania, gdy Mádson strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Vinicius Zanocelo.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 43. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Johnowi Kennedy'emu i Viniciusowi Zanocelowi. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Santos.

W 53. minucie Felipe Jonatan został zastąpiony przez Viniciusa Balieira.

Jedenastka Fluminense ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu wynik ustalił Diego Tardelli. W zdobyciu bramki pomógł Mádson.

Trener Santos wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Carlosa Sáncheza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Vinicius Zanocelo. W 68. minucie w drużynie Santos doszło do zmiany. Raniel wszedł za Diego Tardellego. Chwilę później trener Fluminense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Martinelli, a murawę opuścił Yago Felipe.

Między 70. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Fluminense: Caio Paulista, Jhon Arias, André, Luiz Henrique, na ich miejsce weszli: Lucca, Abel Hernández, Nonato, Gustavo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Robsona, Marinha zajęli: Wagner, Ângelo. W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marinha z Santos, a w 81. minucie Nonata z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

David Braz de Oliveira Filho
80′ Robson Alves Reis
Luccas Claro dos Santos
43′ 68′ Vinicius Nelson de Souza Zanocelo
Marlon Rodrigues Xavier
 33′ Mádson Ferreira dos Santos
André Trindade da Costa Neto80′
Lucas Braga Ribeiro
Caio Fernando de Oliveira70′
53′ Felipe Jonatan Rocha Andrade
Luiz Henrique André Rosa da Silva87′
79′ 80′ Mário Sérgio Santos Costa
Yago Felipe da Costa Rocha70′
 62′ 68′ Diego Tardelli Martins
Jhon Adolfo Arias Andrade70′
Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos
John Kennedy Batista de Souza43′
Jandrei Chitolina Carniel
Muriel Gustavo Becker
80′ Wagner Leonardo Calvelo de Souza
Gustavo Apis Pascoal de Farias87′
53′ Vinicius Balieiro Lourenco De Carvalho
Lucca Borges De Brito70′
68′ Carlos Sánchez
Matheus Martinelli Lima70′
80′ Ângelo Gabriel Borges Damaceno
Matheus Martins Silva dos Santos
68′ Raniel Santana de Vasconcelos
Gustavo Nonato Santana80′ 81′
Marcos Leonardo Santos Almeida
Abel Mathías Hernández Platero70′

Sędzia ukarał żółtymi kartkami dwóch zawodników gospodarzy. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze Fluminense obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.