Santos FC Sao Paulo - SD Juazeirense 4-0 (0-0). Copa do Brasil

29 lipca na Estádio Urbano Caldeira odbyło się spotkanie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Santos i Juazeirense. Starcie zakończyło się zwycięstwem Santos 4-0.

Brazylia - Copa do Brasil
2021-07-29 00:15 | Stadion: Estádio Urbano Caldeira | Arbiter: Wagner do Nascimento Magalhaes
C. Sánchez 90'

Od pierwszych minut drużyna Santos zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Juazeirense była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Od 37. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Juazeirense i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę drużyna Santos rozpoczęła w zmienionym składzie, za Gabriela Piraniego wszedł Bruno Marques. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Jean Mota z jedenastki gospodarzy. Była to 49. minuta pojedynku.

Trener Juazeirense postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Juniora Timbó i na pole gry wprowadził napastnika Iana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 65. minucie za Kesleya wszedł Nino Guerreiro.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Santos w 72. minucie spotkania, gdy Mádson strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Jean Mota.

W 82. minucie Guilherme Lucena został zmieniony przez Carlinhosa Mirandę, a za Toniego Galega wszedł na boisko Waldir, co miało wzmocnić drużynę Juazeirense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marinha na Marcosa Leonarda.

Niedługo później Lucas Braga wywołał eksplozję radości wśród kibiców Santos, zdobywając kolejną bramkę w 84. minucie starcia.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej drugiej minucie meczu na listę strzelców wpisał się Marcos Leonardo. Asystę zanotował Luiz Felipe.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Santos w 90. minucie spotkania, gdy Carlos Sánchez strzelił czwartego gola. Asystę przy bramce zaliczył Felipe Jonatan.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0.

Rodrigo Pereira Calaça
 72′ Mádson Ferreira dos Santos
Daniel Rodrigues Nazaré37′
 90′ Carlos Sánchez
Jorge de Araújo Soares Júnior63′
46′ Gabriel Cordeiro Pirani
Jardson Marcolino Coelho
49′ Jean Mota Oliveira de Sousa
Toniel de Araujo Mota45′ 83′
41′ 84′ Mário Sérgio Santos Costa
Patrik Kaway Dias Pereira
Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos
Wagner Henrique dos Santos Silva
 84′ Lucas Braga Ribeiro
Ederson da Silva Lima65′
46′ Bruno Henrique Marques Torres
Ian Augusto de Almeida Ribeiro63′
Raniel Santana de Vasconcelos
Thauan Facundini França
84′  90′ Marcos Leonardo Santos Almeida

Drużyna Santos była w posiadaniu piłki przez 79 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Zespół Santos w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.