Santos FC Sao Paulo - Fortaleza EC 2-0 (0-0). Liga brazylijska - 35. kolejka Serie A

W starciu 35. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 25 listopada, jedenastka Santos zwyciężyła z Fortaleza 2-0 (0-0). Mecz na Estádio Urbano Caldeira obejrzało 11 313 widzów.

35. kolejka Brazylia - Serie A
2021-11-25 23:00 | Stadion: Estádio Urbano Caldeira | Widzów: 11313 | Arbiter: Wagner do Nascimento Magalhaes
Santos FC Sao Paulo
Fortaleza EC
2
0
Marcos Leonardo 71',90'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 21. a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Santos postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Gabriel Pirani, a murawę opuścił Marinho. Na drugą połowę drużyna Santos wyszła w zmienionym składzie, za Diego Tardellego wszedł Marcos Leonardo.

W 61. minucie Vinicius Zanocelo został zmieniony przez Camachę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Santos w 71. minucie spotkania, gdy Marcos Leonardo zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Santos: Marcosowi Leonardowi w 72. i Marcosowi Guilhermemu w 79. minucie.

W następstwie utraty bramki trener Fortaleza postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Ronalda i na pole gry wprowadził napastnika Edinha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 81. minucie Ângelo został zmieniony przez Viniciusa Balieira, co miało wzmocnić zespół Santos. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Robsona na Wellingtona Paulistę oraz Davida na Romarinha.

W 90. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Marcos Leonardo z Santos. Asystę zaliczył Gabriel Pirani.

W doliczonej drugiej minucie spotkania w jedenastce Santos doszło do zmiany. Sandry wszedł za Felipe Jonatana. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Marcelo da Conceição Benevenuto Malaquias38′
79′ Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos
Éderson José dos Santos Lourenço da Silva
39′ 61′ Vinicius Nelson de Souza Zanocelo
Glaybson Yago Souza Lisboa21′ 72′
Lucas Braga Ribeiro
Ronald dos Santos Lopes80′
90′ Felipe Jonatan Rocha Andrade
Bruno Ferreira Melo
46′ Mário Sérgio Santos Costa
Matheus de Vargas73′
46′ Diego Tardelli Martins
Robson dos Santos Fernandes85′
81′ Ângelo Gabriel Borges Damaceno
Lucas Rafael Araujo Lima73′
46′ Gabriel Cordeiro Pirani
Lucas de Figueiredo Crispim72′
61′ Guilherme de Aguiar Camacho
Valentín Depietri
81′ Vinicius Balieiro Lourenco De Carvalho
Angelo Henriquez
90′ Sandry Roberto Santos Goes
Francisco Edson Moreira da Silva80′
Carlos Sánchez
Wellington Pereira Nascimento85′
Raniel Santana de Vasconcelos
José Romário Silva de Souza86′
46′  71′ (k.), 90′ 72′ Marcos Leonardo Santos Almeida
Igor Torres da Silva

Zawodnicy Santos dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.