Santos FC Sao Paulo - CA Paranaense Kurytyba 0-1 (0-0). Copa do Brasil

15 września na Estádio Urbano Caldeira odbyło się starcie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Santos a Atletico Paranaense. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Atletico Paranaense 1-0, który wywalczyło awans.

Brazylia - Copa do Brasil
2021-09-15 02:30 | Stadion: Estádio Urbano Caldeira | Arbiter: Leandro Pedro Vuaden
Santos FC Sao Paulo
CA Paranaense Kurytyba
0
1
José Ivaldo 79'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Atletico Paranaense.

Drużyna Atletico Paranaense od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania żółtą kartkę dostał Richard, piłkarz Atletico Paranaense. W 58. minucie Richard został zmieniony przez Christiana.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Atletico Paranaense: Christianowi w 59. i Erickowi w 64. minucie. W 60. minucie w drużynie Santos doszło do zmiany. Ivonei wszedł za Jeana Motę. Trener Santos postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił obrońcę Parę i na pole gry wprowadził napastnika Marcosa Guilhermego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Carlos Sánchez został zmieniony przez Diego Tardellego, co miało wzmocnić zespół Santos. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Renata Kayzera na Pedro Rochę. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę otrzymał Abner z Atletico Paranaense.

Mimo że drużyna Atletico Paranaense nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 102 ataki oddała tylko sześć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 79. minucie wynik ustalił José Ivaldo. Asystę przy bramce zaliczył Abner.

W 81. minucie boisko opuścili piłkarze Santos: Ângelo, Marcos Leonardo, a na ich miejsce weszli Lucas Braga, Raniel. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania czerwoną kartkę obejrzał Christian, tym samym zespół gości musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. Chwilę później trener Atletico Paranaense postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Miguela Teransa wszedł Lucas Fasson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Atletico Paranaense utrzymać prowadzenie.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników Santos żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał cztery żółte i jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Atletico Paranaense w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.