Santos FC Sao Paulo - AC Goianiense 0-1 (0-1). Liga brazylijska - 13. kolejka Serie A

25 lipca na Estádio Urbano Caldeira odbył się pojedynek 13. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Santos i Goianiense. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Goianiense 1-0.

13. kolejka Brazylia - Serie A
2021-07-25 23:15 | Stadion: Estádio Urbano Caldeira | Arbiter: Leandro Pedro Vuaden
Santos FC Sao Paulo
AC Goianiense
0
1
Zé Roberto 20'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Santos zajmowała 10., natomiast jedenastka Goianiense - 11. pozycję.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów drużyna Goianiense wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie kartkę dostał João Paulo z Santos.

Jedyną bramkę meczu dla Goianiense zdobył z karnego Zé Roberto w 20. minucie. W 36. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Zé Roberta z Goianiense, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Marinha z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Goianiense.

Na drugą połowę drużyna Santos wyszła w zmienionym składzie, za Luiza Felipego wszedł Lucas Braga. Trener Goianiense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 53. minucie na plac gry wszedł André Luis, a murawę opuścił Zé Roberto.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Fernandowi Miguelowi z zespołu gości. Była to 73. minuta pojedynku. W 76. minucie Carlos Sánchez zastąpił Gabriela Piraniego. W 79. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Arthur Gomes, Arnaldo, a na ich miejsce weszli Gabriel Baralhas, Ronald.

A trener Santos wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marcosa Leonarda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Felipe Jonatan. W 86. minucie Mádson został zmieniony przez Ângela, co miało wzmocnić drużynę Santos. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jandersona na Jonasa Toró. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jorge
18′ João Paulo Silva Martins
Fernando Miguel Kaufmann73′
86′ Mádson Ferreira dos Santos
Luís Eduardo Marques dos Santos
46′ Luiz Felipe Do Nascimento dos Santos
Wanderson Santos Pereira
Kaiky Fernandes Melo
Lucas da Cruz Oliveira
86′ Felipe Jonatan Rocha Andrade
Natanael Batista Pimenta
Guilherme de Aguiar Camacho
André da Silva Lima
45′ Mário Sérgio Santos Costa
Ronald Pereira Martins79′
Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos
Janderson Santos de Souza88′
Jean Mota Oliveira de Sousa
Gabriel Baralhas dos Santos79′
76′ Carlos Sánchez
Michel Custódio Gonçalves de Sousa
76′ Gabriel Cordeiro Pirani
Jonas Gabriel da Silva Nunes88′
86′ Ângelo Gabriel Borges Damaceno
Lucas Gabriel Ribeiro Firmo
46′ Lucas Braga Ribeiro

Raniel Santana de Vasconcelos

86′ Marcos Leonardo Santos Almeida

Przewaga jedenastki Santos w posiadaniu piłki była ogromna (74 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.