Santos - Corinthians 1-0 (0-0). Liga brazylijska - 33. kolejka Serie A

17 lutego na Estádio Urbano Caldeira odbyło się spotkanie 33. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Santos i Corinthians. Mecz zakończył się zwycięstwem Santos 1-0.

33. kolejka Brazylia - Serie A
2021-02-17 23:00 | Stadion: Estádio Urbano Caldeira | Arbiter: Vinicius Gonçalves Dias Araujo
Santos FC Sao Paulo
Corinthians Sao Paulo
1
0
Marcos Leonardo 55'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 starć jedenastka Santos wygrała 15 razy i zanotowała 13 porażek oraz 10 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół Santos wyszedł w zmienionym składzie, za Ivoneiego wszedł Yeferson Soteldo.

Jedyną bramkę meczu dla Santos zdobył Marcos Leonardo w 55. minucie. Bramka padła po podaniu Marinha.

W 58. minucie Angelo Araos został zmieniony przez Juana Cazaresa. W tej samej minucie w drużynie Corinthians doszło do zmiany. Rómulo Otero wszedł za Gustava Mosquita. Po chwili trener Santos postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Jean Mota, a murawę opuścił Yeferson Soteldo.

W tej samej minucie Léo Natel został zmieniony przez Jô, co miało wzmocnić jedenastkę Corinthians. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcosa Leonarda na Brunona Marquesa. A kibice Corinthians nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gabriela Pereirę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Míchel. W 76. minucie Mateus Vital został zmieniony przez Ramira, co miało wzmocnić jedenastkę Corinthians. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marinha na Mádsona oraz Sandry'ego na Viniciusa.

Fábio Santos Romeu
85′ Sandry Roberto Santos Goes
Gabriel Girotto Franco
46′ Ivonei Junior da Silva Rabelo
Gustavo Henric da Silva58′
Alison Lopes Ferreira
Mateus da Silva Vital Assumpção76′
85′ Mário Sérgio Santos Costa
Víctor Danilo Cantillo Jiménez
 55′ 73′ Marcos Leonardo Santos Almeida
Marllon Gonçalves Jerônimo Borges
85′ Mádson Ferreira dos Santos
Bruno Méndez Cittadini
Alex de Oliveira Nascimento
Lucas Piton Crivellaro
85′ Vinicius Balieiro Lourenco De Carvalho
Juan Ramón Cazares Sevillano58′
Lucas Lourenço Andrade
Guilherme de Aguiar Camacho
64′ Jean Mota Oliveira de Sousa
Ramiro Moschen Benetti76′
Guilherme Nunes da Silva
Rómulo Otero Vásquez58′
46′ 64′ Yeferson Julio Soteldo Martínez
Gabriel Pereira dos Santos76′
Ângelo Gabriel Borges Damaceno
João Vitor Xavier de Almeida
Arthur Gomes Lourenço
Luan Guilherme de Jesús Vieira
73′ Bruno Henrique Marques Torres
. Jo64′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.