Santos - Botafogo 2-1 (1-1). Liga brazylijska - 30. kolejka Serie A

W meczu 30. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 17 stycznia, zespół Santos wygrał z Botafogo 2-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Estádio Urbano Caldeira.

30. kolejka Brazylia - Serie A
2021-01-17 20:00 | Stadion: Estádio Urbano Caldeira | Arbiter: Leandro Pedro Vuaden
Pedro Raul 45'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 starć drużyna Santos wygrała 15 razy i zanotowała 11 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Santos w czwartej minucie spotkania, gdy Yeferson Soteldo zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Diego Pituca.

Między 30. a 33. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Zawodnicy gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W drugiej minucie doliczonego czasu bramkę wyrównującą zdobył z karnego Pedro Raul. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę zespół Santos rozpoczął w zmienionym składzie, za Lucasa Bragę wszedł Jobson. Także jedenastka Botafogo wyszła w zmienionym składzie, za Kevina wszedł Cascardo. Trener Botafogo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Davi Araújo, a murawę opuścił Kelvin.

A trener Santos wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Brunona Marquesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Kaio Jorge. Posunięcie trenera było słuszne. Brunona Marquesa zdobył zwycięską bramkę w 82. minucie spotkania. W 72. minucie Sandry został zmieniony przez Jeana Motę.

Zawodnicy Santos w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 82. minucie wynik ustalił Bruno Marques. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Yeferson Soteldo.

W 90. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Mádson, Arthur Gomes, a na ich miejsce weszli Yeferson Soteldo, Marinho. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Kevin Peterson dos Santos Silva30′ 46′
30′ Laércio Soldá
Marcelo da Conceição Benevenuto Malaquias
Alex de Oliveira Nascimento
Victor Hugo Soares dos Santos
Felipe Jonatan Rocha Andrade
Victor Luis Chuab Zamblauskas
72′ Sandry Roberto Santos Goes
José Welison da Silva78′
90′ Mário Sérgio Santos Costa
Kelvin Mateus de Oliveira59′
 4′ 33′ 90′ Yeferson Julio Soteldo Martínez
Bruno dos Santos Nazário78′
Diego Cristiano Evaristo
Caio Alexandre Sousa e Silva
46′ Lucas Braga Ribeiro
Matheus Barcelos da Silva
72′ Kaio Jorge Pinto Ramos
Pedro Raul Garay da Silva  45′ (k.) 80′
Paulo Mazoti Azevedo
Saulo Ferreira Silva
Luiz Felipe Do Nascimento dos Santos
Federico Barrandeguy Martino
90′ Mádson Ferreira dos Santos
Gustavo Cascardo de Assis46′
Ivonei Junior da Silva Rabelo
David Sousa Albino
Lucas Lourenço Andrade
Romildo Del Piage de Souza
72′ Jean Mota Oliveira de Sousa
Cicero Santos78′
Guilherme Nunes da Silva
Warley Leandro da Silva
46′ Jobson Souza Santos
Salomon Kalou
Ângelo Gabriel Borges Damaceno
Alexander Lecaros Aragón78′
90′ Arthur Gomes Lourenço
Davi Machado dos Santos Araújo59′
72′  82′ Bruno Henrique Marques Torres
Matheus Nascimento de Paula80′
Marcos Leonardo Santos Almeida

Jedenastka Botafogo zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.