Santos - America FC 0-2 (0-1). Liga brazylijska - 28. kolejka Serie A

W starciu 28. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 23 października, drużyna Santos przegrała z America FC 0-2 (0-1). Mecz na Estádio Urbano Caldeira obejrzało 6 921 widzów.

28. kolejka Brazylia - Serie A
2021-10-23 22:00 | Stadion: Estádio Urbano Caldeira | Widzów: 6921 | Arbiter: Marcelo de Lima Henrique
Santos FC Sao Paulo
América FC (Minas Gerais)
0
2
Ademir 45'
Alê 47'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań zespół America FC wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Juninho z America FC. Była to 12. minuta spotkania.

W 44. minucie za Camachę wszedł Jean Mota. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jean Mota osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy America FC w 45. minucie spotkania, gdy Ademir zdobył z karnego pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu America FC.

Drugą połowę drużyna Santos rozpoczęła w zmienionym składzie, za Carlosa Sáncheza wszedł Marcos Guilherme. Na murawie, jak to często zdarzało się Santos w tym sezonie, pojawił się Mádson, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Parę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Zespół Santos ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu wynik na 0-2 podwyższył Alê.

W 53. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Marlonowi z zespołu gości. W 61. minucie Felipe Azevedo został zmieniony przez Maura Zarate'a, a za Marlona wszedł na boisko João Paulo, co miało wzmocnić drużynę America FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Diego Tardellego na Ângela. Po chwili trener America FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Geovane, a murawę opuścił Rodolfo.

W tej samej minucie Juninho został zmieniony przez Juninha Valourę, a za Lucasa Kala wszedł na boisko Zé Ricardo, co miało wzmocnić zespół America FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Viniciusa Zanocela na Moraesa. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku żółtą kartką został ukarany Camacho, piłkarz gospodarzy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Matheus Fernando Cavichioli
46′ Marcos Rogério Ricci Lopes
Marlon Matheus Lopes do Nascimento53′ 61′
90′ 44′ Guilherme de Aguiar Camacho
Alexandre Egea  47′
Mário Sérgio Santos Costa
Ademir da Silva Santos Junior  45′ (k.)
Lucas Braga Ribeiro
Felipe Azevedo dos Santos61′
83′ Vinicius Nelson de Souza Zanocelo
Lucas Kal Schenfeld Prigioli78′
46′ Carlos Sánchez
Adilson dos Anjos Oliveira12′ 71′
65′ Diego Tardelli Martins
Rodolfo José da Silva Bardella71′
Jandrei Chitolina Carniel
Joriwinnyson Santos dos Anjos Rodrigues
83′ Ontilasi Junior de Moraes Rodrigues
Anderson de Jesus Santos
Derick Fernando da Silva
João Paulo Gomes da Costa61′
46′ Mádson Ferreira dos Santos
Fabrício Daniel de Souza
44′ 45′ Jean Mota Oliveira de Sousa
Bruno dos Santos Nazário
65′ Ângelo Gabriel Borges Damaceno
Lucas Ribamar Lopes dos Santos Bibiano
46′ Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos
Yan Medeiros Sasse
Raniel Santana de Vasconcelos
Mauro Zarate61′

Arbiter pokazał jedną czerwoną kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.