Red Bull Bragantino - Fortaleza EC 2-1 (1-1). Liga brazylijska - 25. kolejka Serie A

W pojedynku 25. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 12 grudnia, jedenastka Atletico Bragantino wygrała z Fortaleza 2-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Estádio Nabi Abi Chedid w Bragançy Pauliście.

25. kolejka Brazylia - Serie A
2020-12-12 21:00 | Stadion: Estádio Nabi Abi Chedid | Arbiter: Heber Roberto Lopes
Juninho Valoura 45'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Fortaleza.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter pokazał kartkę Bergsonowi z Fortaleza.

W pierwszych minutach meczu to piłkarze Atletico Bragantino otworzyli wynik. W 13. minucie bramkę zdobył Luan Candido. W zdobyciu bramki pomógł Artur.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Atletico Bragantino: Lucasowi Evangeliście w 29. i Liggerowi w 45. minucie.

Zawodnicy Fortaleza nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Juninho.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 59. minucie Ytalo został zmieniony przez Alerrandra. W 64. minucie w drużynie Fortaleza doszło do zmiany. Wellington Paulista wszedł za Bergsona.

Kibice Fortaleza nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yuriego Cesara. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Osvaldo. W 70. minucie kartką został ukarany Luan Candido, piłkarz Atletico Bragantino. Trener Atletico Bragantino postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Tomása Cuella i na pole gry wprowadził napastnika Moratę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Między 72. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Fortaleza: Mariano Vásquez, Felipe, David, na ich miejsce weszli: Gabriel Dias, Ronald, João Paulo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Claudinha, Lucasa Evangelisty zajęli: Ricardo, Thonny Anderson. Na 12 minut przed zakończeniem meczu sędzia ukarał kartką Felipe, zawodnika gości.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 88. minucie wynik ustalił Thonny Anderson. Asystę przy golu po raz kolejny zaliczył Artur.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Jackson de Souza
45′ Ligger Moreira Malaquias
Paulo Marcos de Jesus Ribeiro
 13′ 70′ Luan Candido de Almeida
Carlos Emiliano Pereira
29′ 82′ Lucas Evangelista Santana de Oliveira
Luis Antonio Ferreira Rodrigues78′ 85′
Artur Victor Guimarães
Mariano Vásquez72′
71′ Tomás Esteban Cuello
Osvaldo Lourenço Filho64′
Raul Lo Gonçalves
Paulo Roberto Valoura Junior  45′ (k.)
59′ Ytalo José Oliveira dos Santos
Bergson Gustavo Silveira da Silva9′ 64′
82′ Cláudio Luiz Rodrigues Parise Leonel
João Paulo da Silva Alves85′
82′  88′ Thonny Anderson da Silva Carvalho
Gabriel Dias de Oliveira72′
Eric dos Santos Rodrigues
Ronald dos Santos Lopes85′
82′ Ricardo Ryller Ribeiro Lino Silva
Yuri César Santos de Oliveira Silva64′
59′ Alerrandro Barra Mansa Realino de Souza
Éderson Alves Ribeiro Silva
Leandro Henrique do Nascimento
Wellington Pereira Nascimento64′
71′ Andrew Erick Feitosa
Igor Torres da Silva
Jan Carlos Hurtado Anchico

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Atletico Bragantino, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Zespół Atletico Bragantino w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.