Red Bull Bragantino - CR Vasco da Gama 4-1 (1-0). Liga brazylijska - 31. kolejka Serie A

21 stycznia na Estádio Nabi Abi Chedid w Bragançy Pauliście odbył się pojedynek 31. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atletico Bragantino i Vasco da Gama. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Atletico Bragantino 4-1.

31. kolejka Brazylia - Serie A
2021-01-21 01:30 | Stadion: Estádio Nabi Abi Chedid | Arbiter: Leandro Pedro Vuaden
Gabriel Pec 78'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Ramires wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atletico Bragantino , strzelając gola w 15. minucie starcia. Sytuację bramkową stworzył Claudinho.

W 31. minucie za Juninha wszedł Yago Pikachu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Atletico Bragantino.

Trener Vasco da Gama postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Carlinhos, a murawę opuścił Caio Lopes. Drugą połowę zespół Vasco da Gama rozpoczął w zmienionym składzie, za Tallesa Magna wszedł Vinícius Paiva.

A kibice Atletico Bragantino nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jana Hurtadę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ytalo. Posunięcie trenera było słuszne. Jana Hurtadę strzelił czwartego gola w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu spotkania. W 61. minucie w drużynie Atletico Bragantino doszło do zmiany. Tomás Cuello wszedł za Helinha.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atletico Bragantino w 72. minucie spotkania, gdy Claudinho zdobył drugą bramkę. To już czternaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Artur.

W 73. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Marcos Júnior, Gabriel Pec, a na ich miejsce weszli Leonardo Gil, Léo Matos.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Gabriel Pec.

W 84. minucie w jedenastce Atletico Bragantino doszło do zmiany. Bruno Tubarão wszedł za Ramiresa.

Piłkarze Atletico Bragantino szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 3-1 zdobył ponownie na cztery minuty przed zakończeniem starcia Claudinho.

W 89. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Leandrinho, Weverton, a na ich miejsce weszli Artur, Aderlan.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Jan Hurtado.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

Fernando Miguel Kaufmann
89′ Aderlan de Lima Silva
Vivaldo Borges dos Santos Neto
 15′ 84′ Eric dos Santos Rodrigues
Alexandre de Almeida Silva Júnior31′
 72′, 86′ Cláudio Luiz Rodrigues Parise Leonel
Caio Lopes da Costa Schoell46′
Raul Lo Gonçalves
Talles Magno Bacelar Martins46′
89′ Artur Victor Guimarães
Leonardo Roque Gil73′
61′ Ytalo José Oliveira dos Santos
Andrey Ramos do Nascimento
61′ Helio Junio Nunes de Castro
Germán Ezequiel Cano
Júlio César de Sousa Santos
Lucas Alexandre Galdino de Azevedo
89′ Weverton Guilherme da Silva Souza
Marcos Antônio Candido Ferreira Júnior73′
61′ Tomás Esteban Cuello
Gabriel Fortes Chaves73′  78′
84′ Bruno Nunes de Barros
Carlos Vinícius Santos de Jesus46′
89′ Leandro Henrique do Nascimento
Glaybson Yago Souza Lisboa31′
Andrew Erick Feitosa
Ygor de Oliveira Ferreira
Chrigor Flores Moraes
Vinícius dos Santos de Oliveira Paiva46′
61′  90′ Jan Carlos Hurtado Anchico
Tiago Rodrigues dos Reis

Zespół Atletico Bragantino zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 13 celnych strzałów.

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy.