Red Bull Bragantino - Botafogo de Futebol e Regatas 0-1 (0-0). Liga - 15. kolejka

5 lipca na Estadio Nabi Abi Chedid w Bragancy odbył się mecz 15. kolejki Serie A pomiędzy drużynami Red Bull Bragantina i Botafogo-RJ-otu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Botafogo-RJ-otu 1-0.

5 lipca  na Estadio Nabi Abi Chedid w Bragancy odbył się mecz  15. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami Red Bull Bragantina  i Botafogo-RJ-otu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Botafogo-RJ-otu 1-0.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań drużyna Red Bull Bragantina wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 14. minucie Kayque Pereira został zmieniony przez Romilda.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Matheusowi Nascimentowi z zespołu Botafogo-RJ-otu. Była to 45. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Viniciusa Lopesa, piłkarza Botafogo-RJ-otu.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Botafogo-RJ-otu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 64. minucie bramkę zdobył Vinicius Lopes.

W 67. minucie boisko opuścili piłkarze Red Bull Bragantina: Eric Ramires, Helinho, Carlos Eduardo, a na ich miejsce weszli Lucas Evangelista, Artur, Sorriso. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę otrzymał Renzo Saravia z Botafogo-RJ-otu. Trener Red Bull Bragantina postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Raula i na pole gry wprowadził napastnika Miguela Silveirę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyny wciąż miały problemy ze skutecznością.

W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lucasa Fernandesa z Botafogo-RJ-otu, a w 86. minucie Gabriela Novaesa z drużyny przeciwnej. W 83. minucie Matheus Nascimento został zmieniony przez Daniela Cruza, co miało wzmocnić zespół Botafogo-RJ-otu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hyorana na Gabriela Novaesa. Po chwili trener Botafogo-RJ-otu postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania postawił na defensywę. Za napastnika Viniciusa Lopesa wszedł Daniel Borges, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Botafogo-RJ-otu utrzymać prowadzenie.

Cztery minuty później za czerwoną kartkę zszedł z boiska Eric Ramires osłabiając tym samym drużynę Red Bull Bragantina.

Zespół Red Bull Bragantina miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną zawodnikom Red Bull Bragantina, natomiast piłkarzom Botafogo-RJ-otu pokazał cztery żółte.

Drużyna Red Bull Bragantina w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Botafogo-RJ-otu wykorzystał wszystkie zmiany.