Red Bull Bragantino - AC Goianiense 2-0 (0-0). Liga brazylijska - 34. kolejka Serie A

3 lutego na Estádio Nabi Abi Chedid w Bragançy Pauliście odbył się mecz 34. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atletico Bragantino i Goianiense. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Atletico Bragantino 2-0.

34. kolejka Brazylia - Serie A
2021-02-03 23:15 | Stadion: Estádio Nabi Abi Chedid | Arbiter: Paulo Roberto Alves Júnior
Red Bull Bragantino
AC Goianiense
2
0
Ytalo 56'
Claudinho 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Goianiense.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Williana Maranhão z Goianiense, a w 44. minucie Ramiresa z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Atletico Bragantino w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Ytalo. Sytuację bramkową stworzył Claudinho.

W 61. minucie Chico został zmieniony przez Danila. Kibice Goianiense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Vitora. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Marlon Freitas. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 64. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Helinhowi i Wellingtonowi Ratowi.

Chwilę później trener Atletico Bragantino postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Bruno Tubarão, a murawę opuścił Helinho. Między 67. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Atletico Bragantino: Ramires, Artur, Edimar Fraga, na ich miejsce weszli: Ricardo, Tomás Cuello, Luan Candido. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Williana Maranhão, Jandersona, Matheusa Vargasa zajęli: Matheus Pereira, Arnaldo, Rithely. W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Léo Ortiza z Atletico Bragantino, a w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia Rithely'ego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atletico Bragantino w 90. minucie spotkania, gdy Claudinho strzelił z karnego drugiego gola. To już siedemnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Trzy minuty później w drużynie Atletico Bragantino doszło do zmiany. Vitinho wszedł za Claudinha. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Luís Eduardo Marques dos Santos
74′ Leonardo Rech Ortiz
João Victor da Silva Marcelino
Ligger Moreira Malaquias
Éder Ferreira Graminho
82′ Edimar Curitiba Fraga
Natanael Batista Pimenta
44′ 67′ Eric dos Santos Rodrigues
Marlon Rodrigues Freitas61′
82′ Artur Victor Guimarães
Janderson Santos de Souza84′
Raul Lo Gonçalves
Francisco Hyun Sol Kim61′
64′ 66′ Helio Junio Nunes de Castro
Willian Marlon Ferreira Moraes11′ 70′
 56′ Ytalo José Oliveira dos Santos
Matheus de Vargas84′
 90′ (k.) 90′ Cláudio Luiz Rodrigues Parise Leonel
Wellington Soares da Silva64′
Júlio César de Sousa Santos
Gabriel Bernard Conceição da Silva
82′ Luan Candido de Almeida
Francisco Rithely da Silva Sousa84′ 90′
82′ Tomás Esteban Cuello
Matheus Sousa Pereira70′
66′ Bruno Nunes de Barros
Vitor Benedito Leque da Silva61′
67′ Ricardo Ryller Ribeiro Lino Silva
Danilo Gomes Magalhães61′
90′ Vitor Hugo Santana Carvalho

Chrigor Flores Moraes

Jan Carlos Hurtado Anchico

Zespół Atletico Bragantino zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Atletico Bragantino, a w drugiej dwie. Zawodnicy gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.