Porto Alegre - Sport Recife 1-2 (1-2). Liga brazylijska - 35. kolejka Serie A

10 lutego na Estádio José Pinheiro Borda odbyło się spotkanie 35. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Porto Alegre i Sport Recife. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sport Recife 2-1.

35. kolejka Brazylia - Serie A
2021-02-10 23:00 | Stadion: Estádio José Pinheiro Borda | Arbiter: Rodolpho Toski Marques
Dalberto 45'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Porto Alegre wygrała aż 10 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko cztery.

Już w pierwszej połowie zespół Porto Alegre został osłabiony. W 26. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Uendel osłabiając tym samym drużynę Porto Alegre.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Patricowi z zespołu gości. W 36. minucie Bruno Praxedes został zastąpiony przez Leonarda Borgesa.

W tym czasie piłkarze Sport Recife nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 38. minucie bramkę zdobył Marcão. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Marquinhos.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter wyrzucił z boiska José Gabriela z Porto Alegre.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Patrick. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Yuri Alberto.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Marquinhosowi, zawodnikowi gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sport Recife w 45. minucie spotkania, gdy Dalberto zdobył drugą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce zanotował Junior Tavares.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Drugą połowę drużyna Sport Recife rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marquinhosa wszedł Sander. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Porto Alegre: Leandrowi Fernándezowi w 52. i Patrickowi w 60. minucie.

Chwilę później trener Porto Alegre postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Abel Hernández, a murawę opuścił Caio. A trener Sport Recife wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Hernanego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Junior Tavares. Między 72. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sport Recife: Betinho, Dalberto, Thiago Neves, na ich miejsce weszli: Ronaldo, Luciano, Ewerton. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Patricka, Rodriga Dourada zajęli: João Peglow, Nonato.

W doliczonej drugiej minucie pojedynku żółtą kartką został ukarany Luan Polli, piłkarz Sport Recife.

Iago Justen Maidana Martins
26′ Uendel Pereira Gonçalves
Marcos Antônio Almeida Silva  38′
Edenílson Andrade dos Santos
Patric Cabral Lalau31′
65′ Caio Vidal Rocha
Thiago Neves Augusto89′
 41′ 60′ 72′ Patrick Bezerra do Nascimento
Marcos Vinícius Sousa Natividade44′ 46′
36′ Bruno Conceição Praxedes
Roberto Pimenta Vinagre Filho82′
73′ Rodrigo Dourado Cunha
Francisco Alves da Silva Neto
36′ Leonardo Borges da Silva
Luciano Batista da Silva Junior82′
39′ José Gabriel dos Santos Silva
Bruno Roberto Pereira da Silva
73′ Gustavo Nonato Santana
Ricardo Ribeiro de Lima
Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos
Márcio Rodrigues Araújo
52′ Leandro Miguel Fernández
Gustavo Silva de Oliveira
65′ Abel Mathías Hernández Platero
Mikael Filipe Viana de Sousa
72′ João Gabriel Martins Peglow
Hernane Vidal de Souza69′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki oraz dwie czerwone zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Sport Recife przyznał trzy żółte.

Zespół Porto Alegre wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.