Porto Alegre - Santos 1-1 (1-0). Liga brazylijska - 36. kolejka Serie A

W pojedynku 36. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 28 listopada, zespół Porto Alegre zremisował z Santos 1-1 (1-0). Mecz na Estádio José Pinheiro Borda obejrzało 13 495 widzów.

36. kolejka Brazylia - Serie A
2021-11-28 23:00 | Stadion: Estádio José Pinheiro Borda | Widzów: 13495 | Arbiter: Braulio da Silva Machado
Internacional Porto Alegre
Santos FC Sao Paulo
1
1
Luiz Felipe 45' (samob.)
Marcos Leonardo 47'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 40 starć jedenastka Porto Alegre wygrała 14 razy i zanotowała 13 porażek oraz 13 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 36. minucie sędzia pokazał kartkę João de Souzie, piłkarzowi gospodarzy.

W pierwszej minucie doliczonego czasu bramkę samobójczą strzelił zawodnik Santos Luiz Felipe. Minutę później arbiter pokazał kartkę Parze z jedenastki gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Porto Alegre.

Drugą połowę jedenastka Porto Alegre rozpoczęła w zmienionym składzie, za João de Souzę wszedł Zé Gabriel. Drugą połowę zespół Santos rozpoczął w zmienionym składzie, za Felipe Jonatana wszedł Camacho.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez drużynę Santos w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 47. minucie Marcos Leonardo wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Danilo Boza.

Kibice Porto Alegre nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mauricia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Patrick. W 62. minucie Carlos Palacios został zmieniony przez Heitora. W tej samej minucie Renzo Saravia został zmieniony przez Gabriela Mercadę, co miało wzmocnić drużynę Porto Alegre. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Viniciusa Zanocela na Sandry'ego w 66. minucie oraz Ângela na Matíasa Lacavę w tej samej minucie.

Niedługo później trener Santos postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Carlos Sánchez, a murawę opuścił Gabriel Pirani. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Sandry'emu z Santos. Była to 85. minuta pojedynku. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia w zespole Santos doszło do zmiany. Raniel wszedł za Marcosa Leonarda.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

João Paulo Silva Martins
62′ Renzo Saravia
Kaiky Fernandes Melo
Bruno Méndez Cittadini
Danilo Boza Junior
Víctor Leandro Cuesta
Luiz Felipe Do Nascimento dos Santos 45′ (samob.)
Moisés Roberto Barbosa
Vinicius Nelson de Souza Zanocelo66′
Edenílson Andrade dos Santos
Mádson Ferreira dos Santos
62′ Carlos Alonso Enrique Palacios Núñez
Lucas Braga Ribeiro
56′ Patrick Bezerra do Nascimento
Felipe Jonatan Rocha Andrade46′
36′ 46′ João Lucas de Souza Cardoso
Jandrei Chitolina Carniel
46′ José Gabriel dos Santos Silva
Wagner Leonardo Calvelo de Souza
62′ Gabriel Iván Mercado
Ontilasi Junior de Moraes Rodrigues
Kaique Rocha Lima
Marcos Rogério Ricci Lopes45′
62′ Heitor Rodrigues da Fonseca
Robson Alves Reis
Gabriel Boschilia
Luiz Henrique Augustin Schlocobier
56′ Mauricio Magalhães Prado