Porto Alegre - Gremio 2-1 (0-0). Liga brazylijska - 32. kolejka Serie A

24 stycznia na Estádio José Pinheiro Borda odbył się pojedynek 32. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Porto Alegre i Gremio. Mecz zakończył się zwycięstwem Porto Alegre 2-1.

32. kolejka Brazylia - Serie A
2021-01-24 20:00 | Stadion: Estádio José Pinheiro Borda | Arbiter: Luiz Flavio De Oliveira
Jean Pyerre 76'

Było to starcie drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż grały ze sobą pierwsza i szósta drużyna Serie A.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 36 starć jedenastka Gremio wygrała 14 razy i zanotowała 10 porażek oraz 12 remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 41. minucie Pedro Geromel został zmieniony przez Rodriguesa.

W 58. minucie w zespole Porto Alegre doszło do zmiany. Mauricio wszedł za João Peglowa. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Moisés z Porto Alegre.

Kibice Gremio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ferreirę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Pepê. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę. W 73. minucie boisko opuścili zawodnicy Gremio: Luiz Fernando, Maicon, a na ich miejsce weszli Alisson, Lucas Silva.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gremio w 76. minucie spotkania, gdy Jean Pyerre strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Diego Souza.

Po chwili trener Porto Alegre postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Abel Hernández, a murawę opuścił Patrick. Abel Hernández nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to jego trzeci gol w tegorocznych rozgrywkach.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się Abel Hernández. Przy strzeleniu gola pomagał Víctor Cuesta.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania kartki obejrzał Rodinei z Porto Alegre i Victor Ferraz, Diego Souza z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Porto Alegre w 90. minucie spotkania, gdy Edenílson strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Vanderlei Farias da Silva
90′ Rodinei Marcelo de Almeida
Victor Ferraz Macedo90′
Lucas Ribeiro dos Santos
Pedro Tonon Geromel41′
Víctor Leandro Cuesta
Walter Kannemann
70′ 85′ Moisés Roberto Barbosa
Diogo Barbosa Mendanha
 90′ (k.) Edenílson Andrade dos Santos
Jean Pyerre Casagrande Silveira Correa  76′ 85′
58′ João Gabriel Martins Peglow
Alisson Euler de Freitas Castro73′
79′ Patrick Bezerra do Nascimento
Eduardo Gabriel Aquino Cossa72′
79′ Bruno Conceição Praxedes
Matheus Henrique de Souza
85′ Rodrigo Dourado Cunha
Bruno Cortês Barbosa
85′ Uendel Pereira Gonçalves
Antônio Josenildo Rodrigues de Oliveira41′
Heitor Rodrigues da Fonseca
Thaciano Mickael da Silva
João Lucas de Souza Cardoso
Maicon Thiago Pereira de Souza73′
58′ Mauricio Magalhães Prado
Darlan Pereira Mendes
Rodrigo Oliveira Lindoso
César Ignacio Pinares Tamayo85′
85′ Gustavo Nonato Santana
Éverton Cardoso da Silva
79′ Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos
Diego Churín
Leandro Miguel Fernández
Aldemir dos Santos Ferreira72′
79′  90′ Abel Mathías Hernández Platero
Luiz Fernando Moraes dos Santos73′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy.