Porto Alegre - Fortaleza 4-2 (2-1). Liga brazylijska - 30. kolejka Serie A

18 stycznia na Estádio José Pinheiro Borda odbył się pojedynek 30. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Porto Alegre i Fortaleza. Starcie zakończyło się zwycięstwem Porto Alegre 4-2.

30. kolejka Brazylia - Serie A
2021-01-18 00:30 | Stadion: Estádio José Pinheiro Borda | Arbiter: Rodrigo D'Alonso Ferreira
Romarinho 56'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Porto Alegre wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto Alegre w czwartej minucie spotkania, gdy Yuri Alberto zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Porto Alegre, zdobywając kolejną bramkę. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Rodrigo Dourado. Asystę przy golu zaliczył Moisés. W 14. minucie bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego Wellington Paulista. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 28. minucie kartkę dostał Paulão, zawodnik Fortaleza. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 56. minucie Romarinho wyrównał wynik meczu. Asystę zanotował David.

Trener Porto Alegre wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko João Peglowa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Caio. Posunięcie trenera było słuszne. João Peglowa zdobył dającą prowadzenie bramkę w 71. minucie spotkania. W 62. minucie Osvaldo został zmieniony przez Gabriela Diasa. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Tindze z zespołu gości.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 3-2 w tej samej minucie zdobył João Peglow. Przy strzeleniu gola pomógł Patrick.

W 77. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Fortaleza Carlinhos. Chwilę później trener Fortaleza postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Mariano Vásquez, a murawę opuścił Wellington Paulista.

Między 78. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Porto Alegre: Yuri Alberto, Bruno Praxedes, Rodrigo Dourado, Patrick, na ich miejsce weszli: Abel Hernández, Rodrigo Lindoso, João de Souza, Mauricio. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tingi, Felipe, Davida zajęli: Yuri Cesar, Ronald, Bergson. W 89. minucie arbiter pokazał kartkę Wandersonowi, zawodnikowi gości. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-2.

Carlos Emiliano Pereira 77′ (samob.)
 10′ 87′ Rodrigo Dourado Cunha
Luis Antonio Ferreira Rodrigues85′
57′ Caio Vidal Rocha
David Correa da Fonseca85′
87′ Patrick Bezerra do Nascimento
Osvaldo Lourenço Filho62′
82′ Bruno Conceição Praxedes
Paulo Roberto Valoura Junior
Edenílson Andrade dos Santos
José Romário Silva de Souza  56′
 4′ 82′ Yuri Alberto Monteiro da Silva
Gabriel Dias de Oliveira62′
87′ João Lucas de Souza Cardoso
Ronald dos Santos Lopes85′
87′ Mauricio Magalhães Prado
Yuri Cesar Santos de Oliveira Silva78′
82′ Rodrigo Oliveira Lindoso
Wanderley Sousa de Jesus
Gustavo Nonato Santana
Mariano Vásquez78′
Leandro Miguel Fernández
Bergson Gustavo Silveira da Silva85′
82′ Abel Mathías Hernández Platero
Igor Torres da Silva
57′  71′ João Gabriel Martins Peglow

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Fortaleza pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.