Porto Alegre - Fortaleza 1-0 (0-0). Liga brazylijska - 21. kolejka Serie A

19 września na Estádio José Pinheiro Borda odbyło się spotkanie 21. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Porto Alegre i Fortaleza. Starcie zakończyło się zwycięstwem Porto Alegre 1-0.

21. kolejka Brazylia - Serie A
2021-09-19 16:00 | Stadion: Estádio José Pinheiro Borda | Arbiter: Edina Alves Batista
Internacional Porto Alegre
Fortaleza EC
1
0
Edenílson 90'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 meczów drużyna Fortaleza wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Porto Alegre postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Boschilia, a murawę opuścił Mauricio. Między 48. a 59. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Fortaleza wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Davida. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Angelo Henriquez. W 69. minucie za Moisésa wszedł Paulo Victor. W tej samej minucie w zespole Porto Alegre doszło do zmiany. José Guerrero wszedł za Rodriga Lindosa.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy czerwone kartki dostali: Renzo Saravia z Porto Alegre oraz David z Fortaleza.

Dopiero pod koniec meczu Edenílson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Porto Alegre, zdobywając bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Yuri Alberto.

Minutę później arbiter ukarał żółtą kartką Moisésa, zawodnika gospodarzy. W piątej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Porto Alegre doszło do zmiany. João de Souza wszedł za Boschilię.

Felipe Alves Raymundo
72′ Renzo Saravia
Daniel Guedes da Silva
59′ Bruno Méndez Cittadini
Cristian Chagas Tarouco
Víctor Leandro Cuesta
Marcelo da Conceição Benevenuto Malaquias48′
90′ 69′ Moisés Roberto Barbosa
Éderson José dos Santos Lourenço da Silva
59′ Rodrigo Dourado Cunha
Glaybson Yago Souza Lisboa90′
 90′ Edenílson Andrade dos Santos
Lucas de Figueiredo Crispim90′
80′ Patrick Bezerra do Nascimento
Matheus Isaias dos Santos
46′ Mauricio Magalhães Prado
Lucas Rafael Araujo Lima75′
69′ Rodrigo Oliveira Lindoso
Gustavo Blanco Petersen Macedo
80′ Heitor Rodrigues da Fonseca
Matheus de Vargas
46′ 90′ Gabriel Boschilia
Ronald dos Santos Lopes90′
69′ Paulo Victor de Almeida Barbosa
David Correa da Fonseca65′ 72′
90′ João Lucas de Souza Cardoso
Valentín Depietri75′
69′ José Paolo Guerrero Gonzáles