Porto Alegre - Corinthians 0-0. Liga brazylijska - 38. kolejka Serie A

26 lutego na Estádio José Pinheiro Borda odbyło się starcie 38. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Porto Alegre i Corinthians. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

38. kolejka Brazylia - Serie A
2021-02-26 01:30 | Stadion: Estádio José Pinheiro Borda | Arbiter: Wilton Pereira Sampaio
Internacional Porto Alegre
Corinthians Sao Paulo
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 36 meczów zespół Corinthians wygrał 15 razy i zanotował 10 porażek oraz 11 remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Porto Alegre zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Corinthians była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 22. minucie arbiter pokazał kartkę Víctorowi Cantillowi z Corinthians.

Kibice Porto Alegre nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rodriga Lindosa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy. Murawę musiał opuścić Rodrigo Dourado. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Fábiowi Santosowi z jedenastki gości. Była to 68. minuta spotkania. W 70. minucie Yuri Alberto zastąpił Thiaga Galharda.

W tej samej minucie w drużynie Porto Alegre doszło do zmiany. Abel Hernández wszedł za Praxedesa. Chwilę później trener Corinthians postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Léo Natel, a murawę opuścił Rómulo Otero. Między 72. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Corinthians: Roni, Víctor Cantillo, Ramiro, Bruno Méndez, na ich miejsce weszli: Mateus Vital, Camacho, Xavier, Marllon. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Heitora, Caia Vidala zajęli: Lucas Mazetti, João Peglow.

Cássio Ramos
78′ Heitor Rodrigues da Fonseca
Ramiro Moschen Benetti76′
78′ Caio Vidal Rocha
Roni Medeiros de Moura72′
Patrick Bezerra do Nascimento
Rómulo Otero Vásquez72′
70′ Bruno Conceição Praxedes
Víctor Danilo Cantillo Jiménez22′ 76′
41′ Rodrigo Dourado Cunha
Juan Ramón Cazares Sevillano
70′ Yuri Alberto Monteiro da Silva
. Jo
Danilo Fernandes Batista
Walter Leandro Capeloza Artune
José Gabriel dos Santos Silva
Marllon Gonçalves Jerônimo Borges82′
78′ Lucas Henrique Mazetti
Mateus da Silva Vital Assumpção72′
41′ Rodrigo Oliveira Lindoso
Guilherme de Aguiar Camacho76′
Gustavo Nonato Santana
Matheus de Araujo Andrade
Leandro Miguel Fernández
Gabriel Pereira dos Santos
70′ Thiago Galhardo do Nascimento Rocha
João Vitor Xavier de Almeida76′
70′ Abel Mathías Hernández Platero
Leonardo Natel Vieira72′
78′ João Gabriel Martins Peglow
Cauê Vinicius dos Santos

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Corinthians pokazał dwie żółte.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników.