Porto Alegre - Atletico Bragantino 1-1 (1-0). Liga brazylijska - 19. kolejka Serie A

22 października na Estádio José Pinheiro Borda odbyło się spotkanie 19. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Porto Alegre i Atletico Bragantino. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 11 026 widzów.

19. kolejka Brazylia - Serie A
2021-10-22 01:00 | Stadion: Estádio José Pinheiro Borda | Widzów: 11026 | Arbiter: Marielson Alves Silva
Internacional Porto Alegre
Red Bull Bragantino
1
1
Mauricio 39'
Bruno 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Porto Alegre wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Porto Alegre otworzyli wynik. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Mauricio. W zdobyciu bramki pomógł Yuri Alberto.

Od 40. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Porto Alegre.

Trener Porto Alegre wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Paula Victora. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Moisés. Drugą połowę jedenastka Porto Alegre rozpoczęła w zmienionym składzie, za Patricka wszedł Carlos Palacios.

W 59. minucie Rodrigo Lindoso zastąpił Zé Gabriela. Po chwili trener Atletico Bragantino postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Alerrandro, a murawę opuścił Pedrinho. Między 67. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Atletico Bragantino: Jan Hurtado, Emiliano Martínez, Ramires, na ich miejsce weszli: Bruno, Luciano, Gonzalo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Taisona, Mauricia zajęli: Boschilia, Caio Vidal.

Od 75. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna Atletico Bragantino wyrównała wynik meczu. W piątej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Bruno. Przy strzeleniu gola pomógł Alerrandro.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Cleiton Schwengber
75′ Renzo Saravia
Aderlan de Lima Silva90′
Kaique Rocha Lima
Fabrício Bruno Soares de Faria
Víctor Leandro Cuesta
Leonardo Rech Ortiz
46′ Moisés Roberto Barbosa
Edimar Curitiba Fraga
João Lucas de Souza Cardoso
Eric dos Santos Rodrigues88′
 39′ 45′ 85′ Mauricio Magalhães Prado
Helio Junio Nunes de Castro45′
46′ Patrick Bezerra do Nascimento
Tomás Esteban Cuello
59′ Rodrigo Oliveira Lindoso
Emiliano Martínez Toranza78′
67′ . Taison
Jan Carlos Hurtado Anchico68′
Yuri Alberto Monteiro da Silva
Pedro Gabriel Pereira Lopes67′
Emerson Fabiano Kerber Júnior
Maycon Cleiton de Paula Azevedo
59′ 90′ José Gabriel dos Santos Silva
Júlio César de Sousa Santos
Gabriel Iván Mercado
Natan Bernardo de Souza
40′ Bruno Méndez Cittadini
Weverton Guilherme da Silva Souza
67′ 86′ Gabriel Boschilia
Guilherme Lopes de Almeida
46′ Paulo Victor de Almeida Barbosa
Weverson Moreira da Costa
Rodrigo Dourado Cunha
Leonardo Javier Realpe Montaño
Gustavo Maia da Silva
Cristiano Claudinei Nogueira
46′ Carlos Alonso Enrique Palacios Núñez
Luciano Silva Santos78′
85′ Caio Vidal Rocha
Alerrandro Barra Mansa Realino de Souza67′

Bruno Gonçalves de Jesus68′  90′

Gonzalo Schnorr Fornari88′

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Porto Alegre, a w drugiej trzy. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka Atletico Bragantino w drugiej połowie dokonała czterech zmian.