Porto Alegre - America FC 3-1 (1-1). Liga brazylijska - 26. kolejka Serie A

14 października na Estádio José Pinheiro Borda odbył się pojedynek 26. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Porto Alegre i America FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Porto Alegre 3-1.

26. kolejka Brazylia - Serie A
2021-10-14 02:30 | Stadion: Estádio José Pinheiro Borda | Arbiter: Caio Max Augusto Vieira
Ademir 16'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Porto Alegre wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto Alegre w 14. minucie spotkania, gdy Patrick zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Rodrigo Dourado.

Jedenastka America FC otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Ademir. Asystę przy golu zaliczył Felipe Azevedo.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Porto Alegre wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko João de Souzę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Rodrigo Lindoso. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającego prowadzenie gola. W 58. minucie kartką został ukarany Felipe Azevedo, piłkarz gości.

W 64. minucie Mauricio został zmieniony przez Caia Vidala.

Dopiero w drugiej połowie Patrick wywołał eksplozję radości wśród kibiców Porto Alegre, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie spotkania. Przy strzeleniu gola pomógł Mauricio.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce America FC doszło do zmiany. Ribamar wszedł za Fabrícia. Chwilę później trener America FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Rodolfo, a murawę opuścił Felipe Azevedo. W 69. minucie kartkę dostał Ribamar z zespołu gości.

Drużyna America FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W doliczonym czasie gry wynik na 3-1 podwyższył Yuri Alberto. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

W trzeciej minucie doliczonego czasu starcia boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Matheus, Zé Gabriel, a na ich miejsce weszli Moisés, Taison. Dwie minuty później sędzia pokazał kartkę Paulowi Victorowi, piłkarzowi Porto Alegre. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Eduardo Gabriel dos Santos Bauermann
90′ Moisés Roberto Barbosa
Marlon Matheus Lopes do Nascimento
46′ Rodrigo Oliveira Lindoso
Adilson dos Anjos Oliveira
64′ Mauricio Magalhães Prado
Ademir da Silva Santos Junior  16′
 14′, 64′ 73′ Patrick Bezerra do Nascimento
Felipe Azevedo dos Santos58′ 66′
Rodrigo Dourado Cunha
Lucas Kal Schenfeld Prigioli85′
90′ . Taison
Paulo Roberto Valoura Junior77′
 90′ Yuri Alberto Monteiro da Silva
Fabrício Daniel de Souza65′
Marcelo Lomba do Nascimento
Joriwinnyson Santos dos Anjos Rodrigues
90′ José Gabriel dos Santos Silva
Alan Luciano Ruschel
73′ 90′ Paulo Victor de Almeida Barbosa
Geovane Nascimento Silva
46′ João Lucas de Souza Cardoso
Marcelo Aparecido Toscano85′
90′ Matheus Alfredo Cadorini da Silva
Rodolfo José da Silva Bardella66′
Gustavo Maia da Silva
Bruno dos Santos Nazário77′
64′ Caio Vidal Rocha
Chrigor Flores Moraes

Lucas Ribamar Lopes dos Santos Bibiano65′ 69′

Yan Medeiros Sasse

Zawodnicy Porto Alegre obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.