Palmeiras Sao Paulo - SC do Recife 2-1 (0-1). Liga brazylijska - 28. kolejka Serie A

26 października na Allianz Parque w São Paulo odbyło się spotkanie 28. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Palmeiras i Sport Recife. Starcie zakończyło się zwycięstwem Palmeiras 2-1. Pojedynek obejrzało 13 367 widzów.

28. kolejka Brazylia - Serie A
2021-10-26 02:30 | Stadion: Allianz Parque | Widzów: 13367 | Arbiter: Wagner do Nascimento Magalhaes
L. Barcia 4'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 meczów jedenastka Palmeiras wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Sport Recife otworzyli wynik. W czwartej minucie bramkę zdobył Leandro Barcia. Przy strzeleniu gola asystował Luciano.

Trener Sport Recife wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Paulinha Moccelina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Leandro Barcia. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Sport Recife: Marcão w 36. i Sabinowi w 43. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sport Recife.

Na drugą połowę drużyna Palmeiras wyszła w zmienionym składzie, za Danila wszedł Gustavo Scarpa.

Zespół gości długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 49 minut, jednak jedenastka Palmeiras doprowadziła do remisu. Gola strzelił Luiz Adriano. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Gustavo Scarpa.

W 67. minucie Mikael zastąpił Santiago Trélleza. Chwilę później trener Palmeiras postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Deyverson, a murawę opuścił Luiz Adriano. Między 68. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy Palmeiras: Rony, Raphael Veiga, na ich miejsce weszli: Willian, Patrick de Paula. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gustava, Ewertona zajęli: Hayner, Cristiano.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę José Welisonowi z drużyny gości.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Palmeiras przyniosły efekt bramkowy. W 81. minucie wynik ustalił Felipe Melo. Asystę przy bramce zaliczył Willian.

Na pięć minut przed zakończeniem meczu kartką został ukarany Gustavo Gómez, piłkarz gospodarzy. W 90. minucie w zespole Palmeiras doszło do zmiany. Danilo Barbosa wszedł za Dudu. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Ewerton Diógenes Da Silva76′
85′ Gustavo Raúl Gómez Portillo
Rafael Thyere de Albuquerque Marques
Luan Garcia Teixeira
José Sabino Chagas Monteiro43′
Joaquín Piquerez Moreira
Francisco Alves da Silva Neto
 81′ Felipe Melo de Carvalho
Marcos Antônio Almeida Silva36′
68′ Ronielson da Silva Barbosa
Leandro Barcia Montero  4′ 19′
90′ Eduardo Pereira Rodrigues
Luciano Batista da Silva Junior
46′ Danilo dos Santos de Oliveira
José Welison da Silva74′
78′ Raphael Cavalcante Veiga
Gustavo Silva de Oliveira68′
 53′ 68′ . Luiz Adriano
Pedro Victor Martins Silva Costa
90′ Danilo Barbosa da Silva
Hayner William Monjardim Cordeiro68′
78′ Patrick de Paula Carreiro
Everton Felipe de Oliveira Silva
Matheus Fernandes Siqueira
Cristiano Robert do Amaral76′
46′ Gustavo Henrique Furtado Scarpa
Ronaldo Henrique Ferreira da Silva
68′ Brum Deyverson
Anderson Hernanes
Gabriel Veron Fonseca de Souza
Pedro Henrique Nunes Silva
68′ Willian Gomes de Siqueira
Paulo Roberto Moccelin19′
Wesley Ribeiro Silva
Flávio Eugênio Rodrigues de Souza
Breno Henrique Vasconcelos Lopes
Santiago Tréllez Viveros67′

Jedenastka Palmeiras była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Palmeiras, a piłkarzom gości przyznał trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Sport Recife wymienił czterech zawodników.