Palmeiras Sao Paulo - Fortaleza EC 3-0 (3-0). Liga brazylijska - 36. kolejka Serie A

14 lutego na Allianz Parque w São Paulo odbyło się spotkanie 36. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Palmeiras i Fortaleza. Mecz zakończył się zwycięstwem Palmeiras 3-0.

Breno Lopes 38'

Od pierwszych minut zespół Palmeiras zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Fortaleza była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Palmeiras w 20. minucie spotkania, gdy Gustavo Scarpa zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka Fortaleza ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 26. minucie wynik na 2-0 podwyższył Lucas Lima. Asystę zaliczył Marcos Rocha.

Niedługo później Breno Lopes wywołał eksplozję radości wśród kibiców Palmeiras, zdobywając kolejną bramkę w 38. minucie starcia. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce zanotował Gabriel Menino.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Trener Fortaleza postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Derley, a murawę opuścił David. Na drugą połowę drużyna Fortaleza wyszła w zmienionym składzie, za Brunona Melę, Igora Torresa weszli Carlinhos, Osvaldo.

A kibice Palmeiras nie mogli już doczekać się wprowadzenia Williana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie siedem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Breno Lopes. W 67. minucie Ronald został zmieniony przez João Paula. Od 84. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości.

Paulo Marcos de Jesus Ribeiro
82′ Danilo dos Santos de Oliveira
Bruno Ferreira Melo46′
82′ Marcos Luis Rocha Aquino
Luis Antonio Ferreira Rodrigues85′
 26′ 72′ Lucas Rafael Araujo Lima
Igor Torres da Silva46′
 20′ Gustavo Henrique Furtado Scarpa
David Correa da Fonseca46′
71′ Lucas Esteves Souza
Ronald dos Santos Lopes67′
Gabriel Vinicius Menino
José Romário Silva de Souza
 38′ 59′ Breno Henrique Vasconcelos Lopes
Guilherme de Jesus da Silva72′
82′ Mayke Rocha de Oliveira
Jackson de Souza
Matías Nicolás Viña Susperreguy
Carlos Emiliano Pereira46′
72′ Raphael Cavalcante Veiga
Wanderson Santos Pereira
71′ Patrick de Paula Carreiro
João Paulo da Silva Alves67′
82′ Felipe Melo de Carvalho
Wanderley Sousa de Jesus46′ 84′
Marcelo Jose de Lima Filho
Mariano Vásquez
59′ Willian Gomes de Siqueira
Ederson Alves Ribeiro Silva
Gabriel Silva Vieira
Osvaldo Lourenço Filho46′

Bergson Gustavo Silveira da Silva

Zespół Palmeiras był w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Fortaleza pokazał trzy żółte.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.