Palmeiras - Porto Alegre 1-0 (0-0). Liga brazylijska - 27. kolejka Serie A

W starciu 27. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 17 października, drużyna Palmeiras wygrała z Porto Alegre 1-0 (0-0). Mecz na Allianz Parque w São Paulo obejrzało 11 111 widzów.

27. kolejka Brazylia - Serie A
2021-10-17 21:00 | Stadion: Allianz Parque | Widzów: 11111 | Arbiter: Braulio da Silva Machado
Palmeiras Sao Paulo
Internacional Porto Alegre
1
0
Raphael Veiga 52'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 spotkań drużyna Porto Alegre wygrała 17 razy i zanotowała 11 porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 14. a 37. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Edenílson osłabiając tym samym drużynę gości.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Raphael Veiga dla zespołu Palmeiras. Bramka padła w tej samej minucie. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gabriela Mercadę, zawodnika Porto Alegre. Trener Porto Alegre wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mauricia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Taison. W 69. minucie Patrick został zastąpiony przez Carlosa Palaciosa.

W 70. minucie boisko opuścili zawodnicy Porto Alegre: Zé Gabriel, Heitor, a na ich miejsce weszli João de Souza, Renzo Saravia. W tej samej minucie trener Palmeiras postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Deyverson, a murawę opuścił Raphael Veiga. Od 75. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Moisés Roberto Barbosa
75′ Ronielson da Silva Barbosa
João Lucas de Souza Cardoso70′
14′ 80′ Felipe Melo de Carvalho
Edenílson Andrade dos Santos50′
70′ Eduardo Pereira Rodrigues
Patrick Bezerra do Nascimento16′ 69′
80′ José Rafael Vivian
Rodrigo Dourado Cunha
 52′ (k.) 70′ Raphael Cavalcante Veiga
. Taison55′
70′ . Luiz Adriano
Heitor Rodrigues da Fonseca70′ 90′
80′ Danilo Barbosa da Silva
Gabriel Boschilia
80′ Patrick de Paula Carreiro
Mauricio Magalhães Prado55′
Matheus Fernandes Siqueira
Matheus Alfredo Cadorini da Silva
70′ 90′ Gustavo Henrique Furtado Scarpa
Juan Manuel Cuesta Baena
70′ Brum Deyverson
Gustavo Maia da Silva
Gabriel Veron Fonseca de Souza
Carlos Alonso Enrique Palacios Núñez69′
Willian Gomes de Siqueira
Caio Vidal Rocha
70′ Breno Henrique Vasconcelos Lopes

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Porto Alegre, a zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Porto Alegre w drugiej połowie dokonał czterech zmian.