Palmeiras - Fluminense 1-0 (0-0). Liga brazylijska - 13. kolejka Serie A

W starciu 13. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 25 lipca, zespół Palmeiras wygrał z Fluminense 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Allianz Parque w São Paulo.

Manoel 54' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 pojedynków jedenastka Palmeiras wygrała 18 razy i zanotowała 12 porażek oraz pięć remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Fred z zespołu gości. Była to 28. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 51. minucie Caio Paulista został zastąpiony przez Luiza Henriquego.

W 54. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Fluminense Manoel. Trener Palmeiras wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Brena Lopesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Wesley.

Między 61. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Palmeiras: Gustavo Scarpa, Deyverson, Raphael Veiga, na ich miejsce weszli: Dudu, Willian, Patrick de Paula. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Freda, Nenêgo, Yaga Felipego zajęli: Abel Hernández, Juan Cazares, Ganso. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 75. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Felipe Melowi i Manoelowi. Po chwili trener Fluminense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Kayky, a murawę opuścił Gabriel Teixeira.

W doliczonym czasie gry w jedenastce Palmeiras doszło do zmiany. Victor Luis wszedł za Zé Rafala.

Samuel Xavier Brito
75′ Felipe Melo de Carvalho
Yago Felipe da Costa Rocha82′
76′ Raphael Cavalcante Veiga
Caio Fernando de Oliveira51′
61′ Wesley Ribeiro Silva
Gabriel Teixeira Aragão83′
90′ José Rafael Vivian
Matheus Martinelli Lima
61′ Gustavo Henrique Furtado Scarpa
Anderson Luis de Carvalho71′
61′ Brum Deyverson
Fred28′ 71′
Jaílson Marcelino dos Santos
Muriel Gustavo Becker
90′ Victor Luis Chuab Zamblauskas
Lucca Borges De Brito
76′ Patrick de Paula Carreiro
Juan Ramón Cazares Sevillano71′
Gabriel Veron Fonseca de Souza
Paulo Henrique Chagas de Lima82′
61′ Willian Gomes de Siqueira
André Trindade da Costa Neto
61′ Eduardo Pereira Rodrigues
Kayky da Silva Chagas83′
61′ Breno Henrique Vasconcelos Lopes
Abel Mathías Hernández Platero71′

Luiz Henrique André Rosa da Silva51′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.