Palmeiras - Corinthians 4-0 (2-0). Liga brazylijska - 28. kolejka Serie A

W starciu 28. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 18 stycznia, zespół Palmeiras wysoko wygrał z Corinthians 4-0 (2-0). Spotkanie odbyło się na Allianz Parque w São Paulo.

28. kolejka Brazylia - Serie A
2021-01-18 23:00 | Stadion: Allianz Parque | Arbiter: Jean Pierre Goncalves Lima
Palmeiras Sao Paulo
Corinthians Sao Paulo
4
0
Raphael Veiga 34',48'
Luiz Adriano 45',66'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 mecze zespół Palmeiras wygrał 13 razy i zanotował 12 porażek oraz dziewięć remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Matíasowi Viñie z Palmeiras. Była to 31. minuta meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Raphael Veiga wywołał eksplozję radości wśród kibiców Palmeiras, strzelając gola w 34. minucie starcia. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Willian.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Palmeiras w 45. minucie spotkania, gdy Luiz Adriano zdobył drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Asystę przy golu ponownie zaliczył Willian.

Trener Corinthians wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Léo Natela. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Mateus Vital. Drugą połowę zespół Corinthians rozpoczął w zmienionym składzie, za Víctora Cantilla wszedł Ramiro.

W 48. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Raphael Veiga z Palmeiras. Bramka padła po podaniu Luiza Adriana.

W 60. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Danila z Palmeiras, a w 64. minucie Gustava Mosquita z drużyny przeciwnej.

W 66. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Luiz Adriano z Palmeiras. W 69. minucie Luiz Adriano został zmieniony przez Rony'ego.

W tej samej minucie Willian został zmieniony przez Brena, co miało wzmocnić drużynę Palmeiras. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juana Cazaresa na Everalda oraz Gustava Mosquita na Xaviera. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Corinthians: Xavierowi w 72. i Gilowi w 75. minucie. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku za czerwoną kartkę zszedł z boiska Gabriel osłabiając tym samym zespół Corinthians.

Chwilę później trener Palmeiras postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Gustavo Scarpa, a murawę opuścił Matías Viña. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

Conserva Lemos Fagner
82′ Luan Garcia Teixeira
. Jemerson
Benjamín Kuscevic Jaramillo
Carlos Gilberto do Nascimento Silva75′
31′ 82′ Matías Nicolás Viña Susperreguy
Fábio Santos Romeu
 34′, 48′ 90′ Raphael Cavalcante Veiga
Víctor Danilo Cantillo Jiménez46′
Gabriel Vinicius Menino
Gustavo Henric da Silva64′ 71′
69′ Willian Gomes de Siqueira
Mateus da Silva Vital Assumpção46′
José Rafael Vivian
Gabriel Girotto Franco77′
60′ Danilo dos Santos de Oliveira
Juan Ramón Cazares Sevillano71′
 45′, 66′ 69′ . Luiz Adriano
Míchel Macedo Rocha Machado
82′ Emerson Raymundo Santos
Guilherme de Aguiar Camacho
82′ Gustavo Henrique Furtado Scarpa
Ramiro Moschen Benetti46′
Felipe Melo de Carvalho
Gabriel Pereira dos Santos
90′ Pedro Acacio Monteiro da Silva
João Vitor Xavier de Almeida71′ 72′
69′ Ronielson da Silva Barbosa
Luan Guilherme de Jesús Vieira
69′ Breno Henrique Vasconcelos Lopes
Leonardo Natel Vieira46′

Everaldo Silva do Nascimento71′

Piłkarze Corinthians obejrzeli w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Corinthians w drugiej połowie dokonał czterech zmian.