Palmeiras - Corinthians 1-1 (1-0). Liga brazylijska - 3. kolejka Serie A

13 czerwca na Allianz Parque w São Paulo odbył się mecz 3. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Palmeiras i Corinthians. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

Gabriel 55'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 35 spotkań zespół Palmeiras wygrał 14 razy i zanotował 12 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Palmeiras nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Raphael Veiga. Asystę zaliczył Wesley.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Palmeiras.

W 50. minucie sędzia ukarał kartką Renana, piłkarza gospodarzy.

Jedenastka Palmeiras długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 52 minuty, jednak zespół gości doprowadził do remisu. Gola strzelił Gabriel. Asystę przy bramce zanotował Gustavo Mosquito.

W 57. minucie Luiz Adriano zastąpił Williana. W tej samej minucie w jedenastce Palmeiras doszło do zmiany. Breno Lopes wszedł za Wesleya. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Wesley z Palmeiras.

Niedługo później trener Corinthians postanowił wzmocnić linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Roniego. Na boisko wszedł Ramiro, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 80. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Corinthians: Mateus Vital, Víctor Cantillo, Gustavo Mosquito, na ich miejsce weszli: Angelo Araos, Xavier, Léo Natel. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rony'ego, Mayke zajęli: Deyverson, Marcos Rocha. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Felipe Melowi, zawodnikowi Palmeiras.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Cássio Ramos
86′ Mayke Rocha de Oliveira
Conserva Lemos Fagner
Luan Garcia Teixeira
João Victor da Silva Marcelino
50′ Renan Victor da Silva
Carlos Gilberto do Nascimento Silva
Victor Luis Chuab Zamblauskas
Fábio Santos Romeu
Gustavo Henrique Furtado Scarpa
Gustavo Henric da Silva90′
 3′ Raphael Cavalcante Veiga
Roni Medeiros de Moura80′
90′ Felipe Melo de Carvalho
Mateus da Silva Vital Assumpção80′
85′ Ronielson da Silva Barbosa
Gabriel Girotto Franco  55′
57′ . Luiz Adriano
Víctor Danilo Cantillo Jiménez88′
67′ 57′ Wesley Ribeiro Silva
Luan Guilherme de Jesús Vieira
Vinicius Silvestre da Costa
Matheus Planelles Donelli
Vanderlan Barbosa da Silva
Bruno Méndez Cittadini
86′ Marcos Luis Rocha Aquino
Ramiro Moschen Benetti80′
85′ Brum Deyverson
Victor Gabriel Moura de Oliveira
57′ Willian Gomes de Siqueira
João Vitor Xavier de Almeida88′
57′ Breno Henrique Vasconcelos Lopes
. Jo

Leonardo Natel Vieira90′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Corinthians żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.