Moto Club de São Luís - Botafogo Rio de Janeiro 0-5 (0-2). Copa do Brasil

11 marca na Estádio Municipal Nhozinho Santos w São Luísie odbył się mecz rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Moto Club a Botafogo. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Botafogo 5-0, który wywalczył awans.

Brazylia - Copa do Brasil
2021-03-11 01:30 | Stadion: Estádio Municipal Nhozinho Santos | Arbiter: José Mendonça da Silva Jr.
Matheus Frizzo 82'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Botafogo w trzeciej minucie spotkania, gdy Pedro Castro zdobył pierwszą bramkę.

W 16. minucie Ronald został zmieniony przez Ênio. W 19. minucie żółtą kartką został ukarany Wanderson, piłkarz Moto Club. W 31. minucie w drużynie Moto Club doszło do zmiany. Felipe Cruz wszedł za Luiza Guilhermego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Botafogo w 31. minucie spotkania, gdy Matheus Babi strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 44. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sousę z Botafogo, a w trzeciej minucie doliczonego czasu Raíego z drużyny przeciwnej.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Moto Club wyszedł w zmienionym składzie, za Raíego wszedł Matheusinho.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Ênio.

Między 56. a 61. minutą, boisko opuścili zawodnicy Moto Club: Cleiton, Jefferson Araújo, na ich miejsce weszli: Lenilson, Gleydisson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matheusa Babiego, Pedro Castro zajęli: Matheus Nascimento, Frizzo. W 64. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Gleydisson osłabiając tym samym drużynę Moto Club. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Moto Club doszło do zmiany. Andre Luis wszedł za Dieguinha.

Trzeba było trochę poczekać, aby Warley wywołał eksplozję radości wśród kibiców Botafogo, zdobywając kolejną bramkę w 75. minucie starcia. W 77. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: José Welison, Rickson, a na ich miejsce weszli Marcinho, Warley.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Botafogo w 82. minucie spotkania, gdy Frizzo strzelił piątego gola. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-5.

Douglas Borges
19′ Wanderson Camelo Viana
Marcelo da Conceição Benevenuto Malaquias
Vinicius de Paiva
Jonathan Francisco Lemos
73′ Diego Renan Mendes Loiola
Victor Hugo Soares dos Santos
56′ Cleiton Cortes de Souza
David Sousa Albino44′
45′ 46′ Raimundo José Cutrim Martins
Warley Leandro da Silva  75′ 77′
56′ Jefferson Aparecido de Araújo Siqueira
Márcio Antônio de Sousa Júnior77′
31′ Luiz Guilherme Spina
Rickson Barbosa Sá da Conceição77′
46′ Matheus Silva Duarte
César Coelho Campos Júnior
73′ Andre Luis Barros Costa
José Welison da Silva77′
Ronald dos Santos dos Reis
Matheus Henrique Frizzo61′  82′
56′ Lenilson Porto Peixoto
Rafael Navarro Leal
Rafael Santos Silva
Kayque Luiz Pereira
56′ 64′ Gleydisson da Silva Santos
Sebastião Ênio Santos de Almeida16′  52′
Erverson Luís dos Santos Alves
Matheus Nascimento de Paula61′
31′ Felipe Ferreira da Cruz

Arbiter pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Botafogo przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.