Liga brazylijska - 9. kolejka Serie A: Santos - Atlético Mineiro 3-1 (2-1)

10 września na Estádio Urbano Caldeira odbył się mecz 9. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Santosu i Atlético Mineiro. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Santosu 3-1.

9. kolejka Brazylia - Serie A
2020-09-10 02:30 | Stadion: Estádio Urbano Caldeira | Arbiter: Wagner do Nascimento Magalhaes
A. Franco 35'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 41 spotkań zespół Atlético Mineiro wygrał 16 razy i zanotował 15 porażek oraz 10 remisów.

Już w pierwszej połowie drużyna Atlético Mineiro została osłabiona. W 16. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Rafael osłabiając tym samym zespół Atlético Mineiro.

W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na Atlético Mineiro jak grom z jasnego nieba, trener w 19. minucie ściągnął z boiska napastnika Marrony'ego, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz drużyny Victor.

W tym czasie piłkarze Santosu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Arthur Gomes. W zdobyciu bramki pomógł Yeferson Soteldo.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Jair z zespołu gości. Była to 24. minuta spotkania.

Zawodnicy Atlético Mineiro otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 35. minucie gola wyrównującego strzelił Alan Franco. Przy zdobyciu bramki asystował Eduardo Sasha.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Santosu w 39. minucie spotkania, gdy Marinho zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Mádsona.

W 46. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kena z Atlético Mineiro, a w 51. minucie Felipe Jonatana z drużyny przeciwnej. Na drugą połowę drużyna Atlético Mineiro wyszła w zmienionym składzie, za Jeffersona Savarinę wszedł Keno.

W 58. minucie Jair zastąpił Marquinhosa. Niedługo później trener Santosu postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Aleksa wszedł Wagner, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Santosu utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Santosu udało się strzelić gola i wygrać. W 76. minucie Allan został zmieniony przez Hyorana, co miało wzmocnić zespół Atlético Mineiro. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Carlosa Sáncheza na Ivoneiego w tej samej minucie oraz Mádsona na Dericka w tej samej minucie.

W dziewiątej minucie doliczonego czasu meczu swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Marinho z Santosu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Rafael Pires Monteiro16′
89′ Mádson Ferreira dos Santos
Júnior Osmar Ignacio Alonso Mujica
51′ Felipe Jonatan Rocha Andrade
Guilherme Arana Lopes
Yeferson Julio Soteldo Martínez
Mariano Ferreira Filho
69′ Alex de Oliveira Nascimento
Igor Rabello da Costa
Diego Cristiano Evaristo
Alan Steven Franco Palma  35′
76′ Carlos Sánchez
Allan Rodrigues de Souza76′
Jobson Souza Santos
Jair Rodrigues Júnior24′ 58′
Lucas Braga Ribeiro
Jefferson David Savarino Quintero46′
 39′, 90′ (k.) Mário Sérgio Santos Costa
Eduardo Colcenti Antunes
 22′ Arthur Gomes Lourenço
Marrony da Silva Liberato Silveira19′
John Victor Maciel Furtado
Matheus Mendes Werneck de Oliveira
69′ Wagner Leonardo Calvelo de Souza
Leandro Bagy Victor19′
89′ Derick Fernando da Silva
Wellington Daniel Bueno
Marcos Rogério Ricci Lopes
Gabriel Costa França
76′ Ivonei Junior da Silva Rabelo