Liga brazylijska - 9. kolejka Serie A: Internacional Porto Alegre - Ceará SC 2-0 (1-0)

11 września na Estádio José Pinheiro Borda odbył się pojedynek 9. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Porto Alegre i Ceary S.C. Starcie zakończyło się zwycięstwem Porto Alegre 2-0.

9. kolejka Brazylia - Serie A
2020-09-11 00:15 | Stadion: Estádio José Pinheiro Borda | Arbiter: Rodrigo D'Alonso Ferreira
Internacional Porto Alegre
Ceará SC
2
0
Thiago Galhardo 44',76'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 spotkań jedenastka Porto Alegre wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 13. minucie João Peglow został zmieniony przez Martína Sarrafiorego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto Alegre w 44. minucie spotkania, gdy Thiago Galhardo strzelił pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek. Asystę zaliczył Edenílson.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Alysonowi z zespołu gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Porto Alegre.

W 65. minucie Nonato został zmieniony przez Patricka, a za Martína Sarrafiorego wszedł na boisko Abel Hernandez, co miało wzmocnić zespół Porto Alegre. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Williana Oliveirę na Limę. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Willianowi Oliveirze z Ceary S.C. Była to 66. minuta pojedynku.

Kibice Ceary S.C. nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rafaela Sóbisa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Cleber.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Porto Alegre, strzelając kolejnego gola. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania Thiago Galhardo ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0. Przy zdobyciu bramki pomagał Boschilia.

Po chwili trener Porto Alegre postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Boschilię wszedł Rodrigo Moledo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Porto Alegre utrzymać prowadzenie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Gabriel Santos Cordeiro Lacerda
 44′, 76′ 83′ Thiago Galhardo do Nascimento Rocha
Carlos Eduardo Santos Oliveira
Edenílson Andrade dos Santos
Vinícius Goes Barbosa de Souza88′
83′ Gabriel Boschilia
Willian Oliveira dos Santos66′ 72′
João Lucas de Souza Cardoso
Fernando Pereira do Nascimento83′
José Gabriel dos Santos Silva
Charles Rigon Matos
65′ Gustavo Nonato Santana
Cleber Bomfim de Jesus72′
13′ João Gabriel Martins Peglow
Mateus Gonçalves Martins88′
Danilo Fernandes Batista
Diogo José Gonçalves da Silva
83′ Rodrigo Modesto da Silva Moledo
Wescley Gomes dos Santos
65′ Patrick Bezerra do Nascimento
Marthã Fernando Gonçalves Pimenta
Bruno Conceição Praxedes
Vinícius Moreira de Lima72′
83′ Andrés Nicolás D'Alessandro
Rick Jhonatan Lima Morais88′
Matheus Isaias dos Santos
Francisco Vítor Silva Costa
13′ 65′ Martín Nicolás Sarrafiore
Bergson Gustavo Silveira da Silva
Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos
Rafael Augusto Sóbis do Nascimento72′
65′ Abel Hernandez

Jedenastka Porto Alegre była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie. Wyjątkowa nieporadność napastników Ceary S.C. była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Ceary S.C. pokazał dwie żółte.