Liga brazylijska - 9. kolejka Serie A: Fortaleza EC - SC do Recife 1-0 (0-0)

9 września na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo odbyło się spotkanie 9. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Fortaleza i Sport Recife. Starcie zakończyło się zwycięstwem Fortaleza 1-0.

9. kolejka Brazylia - Serie A
2020-09-09 23:00 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Felipe Fernandes de Lima
Fortaleza EC
SC do Recife
1
0
Wellington Paulista 54'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków jedenastka Fortaleza wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Fortaleza zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Sport Recife była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fortaleza w 54. minucie spotkania, gdy Wellington Paulista zdobył z karnego pierwszą bramkę. Między 56. a 61. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie Sport Recife doszło do zmiany. Bruninho wszedł za Betinha. W 62. minucie Elton został zastąpiony przez Rogeria. W 64. minucie kartkę dostał Juan Quintero, piłkarz gospodarzy.

Kibice Fortaleza nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yuriego Cesara. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Osvaldo. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał David z Fortaleza. Niedługo później trener Sport Recife postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Hernane, a murawę opuścił Leandro Barcia.

W 84. minucie sędzia ukarał kartką Ronalda, zawodnika Fortaleza. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Sport Recife doszło do zmiany. Lucas Venuto wszedł za Marquinhosa.

Luan Polli Gomes
74′ Guilherme de Jesus da Silva
Luciano Batista da Silva Junior
Paulo Marcos de Jesus Ribeiro
Patric Cabral Lalau
61′ 80′ Luis Antonio Ferreira Rodrigues
Iago Justen Maidana Martins
Carlos Emiliano Pereira
Adryelson Shawann Lima Silva
64′ Juan Sebastián Quintero Fletcher
Ronaldo Henrique Ferreira da Silva80′
Paulo Roberto Valoura Junior
Roberto Pimenta Vinagre Filho56′ 62′
 54′ (k.) 80′ Wellington Pereira Nascimento
Ricardo Ribeiro de Lima
68′ 80′ David Correa da Fonseca
Marcos Vinícius Sousa Natividade86′
66′ Osvaldo Lourenço Filho
Elton Rodrigues Brandao62′
56′ José Romário Silva de Souza
Sander Henrique Bortolotto
74′ Gabriel Dias de Oliveira
Elias Lira Nogueira Junior
80′ 84′ Ronald dos Santos Lopes
Marcos Antônio Almeida Silva
80′ Marlon Adriano Prezotti
Jonathan David Gómez80′
66′ Yuri Cesar Santos de Oliveira Silva
Hernane Vidal de Souza80′
80′ Tiago Pereira da Silva

Drużyna Fortaleza zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała cztery celne strzały.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.