Liga brazylijska - 9. kolejka Serie A: EC Bahia - Gremio Porto Alegre 0-2 (0-1)

W pojedynku 9. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 11 września, drużyna Bahia przegrała z Gremio 0-2 (0-1). Mecz odbył się na Estádio Governador Roberto Santos w Salvadorze de Bahia.

9. kolejka Brazylia - Serie A
2020-09-11 00:15 | Stadion: Estádio Governador Roberto Santos | Arbiter: José Mendonça
EC Bahia
Gremio Porto Alegre
0
2
Alisson 25'
Darlan Mendes 54'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Drużyna Gremio wygrała aż 11 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko sześć.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Darlana Mendesa, piłkarza Gremio.

Trzeba było trochę poczekać, aby Alisson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Gremio, strzelając gola w 25. minucie spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Diego Souza.

W 26. minucie żółtą kartkę dostał Nino Paraíba z drużyny gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Gremio.

Drugą połowę drużyna Bahia rozpoczęła w zmienionym składzie, za Edsona wszedł Rossi. W 49. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Matheusowi Henriquemu z Gremio.

Zespół Bahia ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Darlan Mendes. Przy zdobyciu bramki pomagał Éverton.

Matheus Henrique z Gremio w 64. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 49. minucie. W 66. minucie Daniel zastąpił Claysona. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Vanderlei, zawodnik gości.

W 73. minucie Diego Souza został zmieniony przez Luiza Fernandę, co miało wzmocnić zespół Gremio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nina Paraíbę na Jádsona oraz Rodriguinha na Marca Antonia. W 78. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Gregore osłabiając tym samym drużynę Bahia. W 83. minucie Éverton został zmieniony przez Lucasa Silvę, a za Alissona wszedł na boisko Gui Azevedo, co miało wzmocnić zespół Gremio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gilberta na Eltona.

Po chwili trener Gremio postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Darlana Mendesa wszedł Rodrigues, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Gremio utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w drużynie Gremio doszło do zmiany. Rildo wszedł za Isaquego. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

David Braz de Oliveira Filho
26′ 76′ Severino do Ramo Clementino da Silva
Bruno Cortês Barbosa
José Carlos Ferreira Junior
Jonathan Doin
Ernando Rodrigues Lopes
Luis Manuel Orejuela García
76′ Rodrigo Eduardo Costa Marinho
Éverton Cardoso da Silva83′
46′ Edson Fernando da Silva Gomes
Alisson Euler de Freitas Castro  25′ 90′
78′ Gregore de Magalhães Silva
Matheus Henrique de Souza49′ 64′
66′ Daniel Sampaio Simões
Darlan Pereira Mendes  54′ 17′ 90′
83′ Gilberto Oliveira Souza Junior
Antônio Josenildo Rodrigues de Oliveira90′
76′ Jádson Alves dos Santos
Lucas Araujo de Oliveira
Ramon Rodrigo de Carvalho
Rildo Gonçalves de Amorim Filho90′
83′ Elton Junior Melo Ataíde
Róbson Michael Signorini
Jefferson Gabriel Nascimento Brito
Lucas Silva Borges83′
76′ Marco Antonio Rosa Furtado Junior
Guilherme da Silva Azevedo90′
66′ Clayson Henrique da Silva Vieira
Fabrício do Rosário dos Santos
46′ Rosicley Pereira da Silva
Luiz Fernando Moraes dos Santos73′
Matheus Bonifacio Saldanha Marinho

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Gremio przyznał trzy żółte i jedną czerwoną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.