Liga brazylijska - 9. kolejka Serie A: CR Vasco da Gama - Ceará SC 1-0 (0-0)

W spotkaniu 9. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 14 czerwca, drużyna Vasco da Gama wygrała z Cearą S.C. 1-0 (0-0). Mecz na Estádio Club de Regatas Vasco da Gama w Rio de Janeiro obejrzało 19 584 widzów.

9. kolejka Brazylia - Serie A
2019-06-14 00:15 | Stadion: Estádio Club de Regatas Vasco da Gama | Widzów: 19584 | Arbiter: Flavio Rodrigues De Souza
CR Vasco da Gama
Ceará SC
1
0
Danilo Barcelos 80'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Vasco da Gama wygrał aż siedem razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 19. minucie Bergson zastąpił Romaria.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Vasco da Gama postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Valdívia, a murawę opuścił Tiago Reis. Niedługo później trener Ceary S.C. postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Leandra Carvalha. Na boisko wszedł Mateus Gonçalves, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 68. minucie w zespole Vasco da Gama doszło do zmiany. Jairinho wszedł za Andreya. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Luizowi Otáviowi, zawodnikowi Ceary S.C..

Jedenastce Vasco da Gama w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już dziewięć celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W 80. minucie wynik ustalił Danilo Barcelos.

Na osiem minut przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Fabinhowi z Ceary S.C.. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 84. minucie, w zespole Vasco da Gama za Marrony'ego wszedł Lucas Mineiro, a w jedenastce Ceary S.C. Thiago Galhardo zmienił Felipe Silvę.

Diogo José Gonçalves da Silva
 80′ Danilo Carvalho Barcelos
Thiago Galhardo do Nascimento Rocha84′
68′ Andrey Ramos do Nascimento
Ricardo Dias Acosta
Glaybson Yago Souza Lisboa
Fábio Gonçalves82′
Rosicley Pereira da Silva
Fernando Pereira do Nascimento
46′ Tiago Rodrigues dos Reis
Bergson Gustavo Silveira da Silva19′
84′ Marrony da Silva Liberato Silveira
Edimo Ferreira Campos
84′ Lucas da Silva Izidoro
Pedro Ken Morimoto Moreira
46′ Wanderson Ferreira de Oliveira
Romario Marques Rodrigues19′
68′ Jairo Santos de Oliveira Filho

Vinícius Vasconcelos Araújo

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Ceary S.C. przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.