Liga brazylijska - 9. kolejka Serie A: Atlético Mineiro - Sao Paulo FC 1-1 (1-0)

14 czerwca na Estádio Raimundo Sampaio w Belo Horizonte odbyło się spotkanie 9. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atlético Mineiro i Sao Paulo FC. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 19 761 widzów.

9. kolejka Brazylia - Serie A
2019-06-14 01:00 | Stadion: Estádio Raimundo Sampaio | Widzów: 19761 | Arbiter: Leandro Pedro Vuaden
CA Mineiro Belo Horizonte
Sao Paulo Futebol Clube
1
1
Alerrandro 44'
Alexandre Pato 73'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 45 meczów zespół Sao Paulo FC wygrał 17 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 11 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Wysiłki podejmowane przez drużynę Atlético Mineiro w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Alerrandro.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Anderson Martins z zespołu gości. Była to 45. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Atlético Mineiro.

Na drugą połowę zespół Sao Paulo FC wyszedł w zmienionym składzie, za Igora Viniciusa, Jonasa Toró weszli Igor Gomes, Everton Felipe. Między 50. a 66. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Atlético Mineiro oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 66. minucie Marcos Calazans zastąpił Nenê'a. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Atlético Mineiro doszło do zmiany. Geuvânio wszedł za Yimmiego Charę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Alexandre Pato wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sao Paulo FC, zdobywając bramkę w 73. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki pomagał Nenê.

W 74. minucie sędzia ukarał kartką Jeana, piłkarza gości. Trener Atlético Mineiro postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Adílsona i na pole gry wprowadził napastnika Maicona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W czwartej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Atlético Mineiro doszło do zmiany. Ricardo Oliveira wszedł za Juana Cazaresa.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Bruno Fabiano Alves
63′ Patric Cabral Lalau
Reinaldo Manoel da Silva
Igor Rabello da Costa
Igor Vinicius de Souza46′
Fábio Santos Romeu
Anderson Vieira Martins45′
90′ Juan Ramón Cazares Sevillano
Luan Vinicius da Silva Santos
Elias Mendes Trindade
Anderson Hernanes
57′ 85′ Adílson Warken
Húdson Rodrigues dos Santos50′
 44′ Alerrandro Barra Mansa Realino de Souza
Alexandre Pato  73′
72′ Yimmi Javier Chará Zamora
Vitor Frezarin Bueno
90′ Ricardo de Oliveira
Igor Silveira Gomes46′ 66′
85′ Maicon Marques Bitencourt
Anderson Luis de Carvalho66′
72′ Geuvânio Santos Silva
Helio Junio Nunes de Castro

Przewaga jedenastki Atlético Mineiro w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Arbiter wręczył dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Sao Paulo FC pokazał cztery.