Liga brazylijska - 8. kolejka Serie A: Vasco da Gama - Atletico Paranaense 1-0 (1-0)

W spotkaniu 8. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 6 września, zespół Vasco da Gama wygrał z Atletico Paranaense 1-0 (1-0). Starcie odbyło się na Estádio Club de Regatas Vasco da Gama w Rio de Janeiro.

8. kolejka Brazylia - Serie A
2020-09-06 23:00 | Stadion: Estádio Club de Regatas Vasco da Gama | Arbiter: Raphael Claus
CR Vasco da Gama
CA Paranaense Kurytyba
1
0
G. Cano 7'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 35 meczów drużyna Vasco da Gama wygrała 13 razy i zanotowała 12 porażek oraz 10 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Netowi Borgesowi z Vasco da Gama. Była to trzecia minuta meczu.

Jedyną bramkę meczu zdobył Germán Cano dla drużyny Vasco da Gama. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Martín Benítez.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Vasco da Gama.

Na drugą połowę jedenastka Vasco da Gama wyszła w zmienionym składzie, za Ygora Catataua, Martína Beníteza weszli Cayo Tenório, Bruno Gomes. W 64. minucie Fellipe Bastos został zmieniony przez Brunona Césara.

W tej samej minucie Germán Cano został zmieniony przez Ribamara, co miało wzmocnić drużynę Vasco da Gama. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Richarda na Jaime Alvarada. Trener Atletico Paranaense postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Fabinha i na pole gry wprowadził napastnika Pedrinha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę obejrzał Geuvânio z zespołu gości.

Márcio Gonzaga de Azevedo73′
3′ Vivaldo Borges dos Santos Neto
Lucas Halter79′
Matheus dos Santos Miranda
Pedro Henrique Ribeiro Gonçalves
64′ Fellipe Ramos Ignez Bastos
Fabio Augusto Luciano da Silva69′
Andrey Ramos do Nascimento
Christian Roberto Alves Cardoso
Glaybson Yago Souza Lisboa
Richard Cândido Coelho69′
 7′ 64′ Germán Ezequiel Cano
Leonardo Cittadini
86′ Talles Magno Bacelar Martins
Erick Luis Conrado Carvalho
46′ Martín Nicolás Benítez
Geuvânio Santos Silva88′
46′ Ygor de Oliveira Ferreira
Abner Vinicius da Silva Santos73′
46′ Cayo Henrique Nascimento Ferreira
Khellven Douglas Silva Oliveira
Marcos Antônio Candido Ferreira Júnior
Jaime Alberto Alvarado Hoyos69′
Gabriel Fortes Chaves
Fernando Canesin Matos
46′ Bruno Gomes da Silva Clevelário
Bruno da Silva Costa Leite70′
Lucas Santos da Silva
Leonardo da Silva Gomes
86′ Carlos Vinícius Santos de Jesus
Ravanelli Ferreira dos Santos
64′ Bruno Cesar Zanaki
Luis Oscar Gonzalez79′
64′ Lucas Ribamar Lopes dos Santos Bibiano
Carlos Eduardo Ferreira de Souza
Tiago Rodrigues dos Reis
Pedro Gabriel Pereira Lopes69′

Przewaga jedenastki Atletico Paranaense w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.