Liga brazylijska - 8. kolejka Serie A: SC do Recife - Goiás EC 2-1 (0-0)

7 września na Estádio Adelmar da Costa Carvalho odbyło się starcie 8. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Sport Recife i Goias EC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sport Recife 2-1.

8. kolejka Brazylia - Serie A
2020-09-07 01:30 | Stadion: Estádio Adelmar da Costa Carvalho | Arbiter: Vinicius Gomes
Elton 68' (samob.)

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków jedenastka Goias EC wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Marquinhos z drużyny gospodarzy. Była to 18. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół Sport Recife wyszedł w zmienionym składzie, za Jonathana Gómeza wszedł Leandro Barcia. Także w zespole Goias EC w czasie przerwy zaszły zmiany, za Miguela Ferreirę wszedł Mike. W 57. minucie w drużynie Goias EC doszło do zmiany. Caju wszedł za Jeffersona.

W tym czasie to piłkarze Sport Recife otworzyli wynik. Po godzinie gry bramkę zdobył Leandro Barcia. Asystę zaliczył Luciano.

W 68. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Sport Recife Elton. W 71. minucie David Duarte zastąpił Fábia Sanchesa.

W 74. minucie w jedenastce Sport Recife doszło do zmiany. Lucas Mugni wszedł za Ronalda. W tej samej minucie trener Sport Recife postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Hernane, a murawę opuścił Elton.

Zawodnicy Sport Recife szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Marquinhos.

W 79. minucie Marquinhos został zmieniony przez Sandera, a za Ricardinha wszedł na boisko Marcão, co miało wzmocnić drużynę Sport Recife. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brena na Ignacia Jarę oraz Rafaela Mourę na Victora Andrade'a. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Jefferson Junio Antônio da Silva57′
74′ Ronaldo Henrique Ferreira da Silva
Juan de Dios Pintado Leines
46′ Jonathan David Gómez
Ranieri Sandro
Roberto Pimenta Vinagre Filho
Daniel Sartori Bessa
90′ Ricardo Ribeiro de Lima
Vinicius Lopes da Silva
 76′ 18′ 79′ Marcos Vinícius Sousa Natividade
Rafael Martiniano de Miranda81′
68′ (samob.) 74′ Elton Rodrigues Brandao
Miguel Ferreira Damasceno46′
Mailson Tenorio dos Santos
Marcelo Rangel Rosa
Francisco Alves da Silva Neto
Heron Crespo da Silva
79′ Sander Henrique Bortolotto
Wanderson de Jesus Martins57′
Rafael Thyere de Albuquerque Marques
Fábio Pizarro Sanches71′
Elias Lira Nogueira Junior
Yago da Silva Rocha
90′ Marcos Antônio Almeida Silva
Gilberto dos Santos Souza Júnior
74′ Lucas Andrés Mugni
Jurani Francisco Ferreira
João Igor Oliveira de Santana
Ignacio Andrés Jara Vargas81′
Bruno Roberto Pereira da Silva
Victor Andrade Santos81′
46′  60′ Leandro Barcia Montero
Mike dos Santos Nenatarvicius46′
Lucas Henrique Ferreira Venuto
Daniel Alberto Villalva Barrios
74′ Hernane Vidal de Souza

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Sport Recife przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.