Liga brazylijska - 8. kolejka Serie A: CS Alagoano - Botafogo Rio de Janeiro 1-2 (0-0)

10 czerwca na Estádio Rei Pelé w Maceió odbyło się spotkanie 8. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Alagoano i Botafogo. Starcie zakończyło się zwycięstwem Botafogo 2-1. Pojedynek obejrzało 11 602 widzów.

8. kolejka Brazylia - Serie A
2019-06-10 00:00 | Stadion: Estádio Rei Pelé | Widzów: 11602 | Arbiter: Jean Pierre Goncalves Lima
Alex Santana 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Botafogo wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 51. minucie kartkę dostał Naldo z drużyny gospodarzy.

Nieoczekiwanie zawodnicy Alagoano nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się Carlinhos. Sytuację bramkową stworzył Jonathan Gómez.

W 63. minucie Maranhão został zastąpiony przez Madsona. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Botafogo doszło do zmiany. Rodrigo Pimpão wszedł za Luiza Fernandę. W następstwie utraty bramki trener Botafogo postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika João Paula i na pole gry wprowadził napastnika Lucasa Campos. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 75. minucie kartkę dostał Luciano Castan, piłkarz Alagoano. Na 11 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Alagoano doszło do zmiany. Dawhan wszedł za Matheusa Sávia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Cícero wywołał eksplozję radości wśród kibiców Botafogo, strzelając gola w 83. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki asystował Diego Souza.

W 85. minucie kartkę otrzymał Rodrigo Pimpão z Botafogo. W tej samej minucie Jonathan Gómez został zmieniony przez Robinha, co miało wzmocnić jedenastkę Alagoano. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Erika na Ricksona.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Botafogo w 90. minucie spotkania, gdy Alex Santana zdobył drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Fernanda Costanzy.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Diego Cavalieri
 62′ Carlos Andrade Souza
Mauro Joel Carli
75′ Luciano Castan da Silva
Gabriel Costa França
Luiz Diallisson de Souza Alves
Gilson Gomes do Nascimento
51′ Marinaldo dos Santos Oliveira
Fernando Peixoto Costanza
Gerson Guimarães Junior
Alex Paulo Menezes Santana  90′
Cicero dos Santos
João Paulo Mior70′
85′ Jonathan David Gómez
Cicero Santos  83′
63′ Francinilson Santos Meireles
Diego de Souza Andrade
Cassiano Dias Moreira
Luiz Fernando Moraes dos Santos69′
79′ Matheus Goncalve Sávio
Victor Hugo Soares dos Santos
85′ Robson Azevedo da Silva
Rickson Barbosa Sá da Conceição86′
Rafael Chagas Machado
Wenderson da Silva Costa Ferreira
79′ Dawhan Fran Urano Da Purificação Oliveira
Jean Carlos de Souza Irmer
Victor Wesley dos Santos da Silva
Alan Santos da Silva
Nilton Ferreira Júnior
Lucas da Silva Ribeiro Campos70′
63′ Madson Formagini Caridade
Luiz Henrique Pachu Lira
Patrick Fabiano Alves Nóbrega Luz
Rodrigo Pimpão Vianna69′ 85′

Igor Cássio Vieira dos Santos

Sędzia wręczył dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Botafogo pokazał jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.