Liga brazylijska - 8. kolejka Serie A: Cruzeiro EC - Corinthians Sao Paulo 0-0

W starciu 8. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 9 czerwca, drużyna Cruzeiro zremisowała z Corinthians 0-0. Mecz na Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte obejrzało 21 370 widzów.

8. kolejka Brazylia - Serie A
2019-06-09 00:00 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Widzów: 21370 | Arbiter: Marcelo de Lima Henrique
Cruzeiro Belo Horizonte
Corinthians Sao Paulo
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 pojedynków jedenastka Corinthians wygrała 17 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz pięć remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 18. minucie Míchel zastąpił Brunona Méndeza.

A kibice Cruzeiro nie mogli już doczekać się wprowadzenia Davida. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Pedro Rocha. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Cruzeiro doszło do zmiany. Raniel wszedł za Sassę.

W 70. minucie kartkę otrzymał Robinho z Cruzeiro. Trener Corinthians postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Júniora Sornozę i na pole gry wprowadził napastnika Everalda. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 76. minucie Alejandro Cabral został zmieniony przez Jádsona, co miało wzmocnić jedenastkę Cruzeiro. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Júniora Ursa na Richarda.

Na pięć minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Marllon, piłkarz gości.

. Henrique
76′ Alejandro Ariel Cabral
. Jadson
70′ Róbson Michael Signorini
Júnior Nazareno Sornoza Moreira71′
65′ Luiz Ricardo Alves
Gustavo Henrique da Silva Sousa
65′ Pedro Rocha Neves
Carlos Augusto Zopalato Neves
76′ Jádson Alves dos Santos
Richard Cândido Coelho82′
Marcos Gabriel do Nascimento
Gabriel Girotto Franco
Éderson José dos Santos Lourenço da Silva
Ramiro Moschen Benetti
65′ David Correa da Fonseca
Regis Augusto Salmazzo
Mauricio Magalhães Prado
Matheus Sousa de Jesus
65′ Raniel Santana de Vasconcelos
Mauro Boselli

Everaldo Silva do Nascimento71′

Jeśli drużyna Cruzeiro nie wykorzystała 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.