Liga brazylijska - 8. kolejka Serie A: Coritiba FBC - Atlético Mineiro 0-1 (0-1)

W meczu 8. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 7 września, jedenastka Coritiba FBC przegrała z Atlético Mineiro 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estádio Major Antônio Couto Pereira w Kurytybie.

8. kolejka Brazylia - Serie A
2020-09-07 01:30 | Stadion: Estádio Major Antônio Couto Pereira | Arbiter: Diego Pombo Lopez
Coritiba Foot Ball Club
CA Mineiro Belo Horizonte
0
1
Eduardo Sasha 33'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 31 pojedynków zespół Atlético Mineiro wygrał 18 razy i zanotował dziewięć porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Jedyną bramkę meczu zdobył Eduardo Sasha dla zespołu Atlético Mineiro. Bramka padła w tej samej minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jairowi z drużyny gości. Była to 37. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atlético Mineiro.

Na drugą połowę drużyna Coritiba FBC wyszła w zmienionym składzie, za Matheusa Galdezaniego wszedł Igor Jesus. Trener Atlético Mineiro postanowił bronić wyniku. W 56. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Hyorana wszedł Guilherme Arana, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Atlético Mineiro utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie Giovanni Augusto został zastąpiony przez Hugona Mourę. Między 70. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Atlético Mineiro: Keno, Alan Franco, Eduardo Sasha, na ich miejsce weszli: Marquinhos, Bueno, Marrony. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matheusa Buena, Jonathana Lemosa zajęli: Giovanni, Natanael. Od 78. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Atlético Mineiro i jedną drużynie przeciwnej.

Cláudio Rodrigues Gomes
88′ Jonathan Francisco Lemos
Hyoran Kaue Dalmoro56′
83′ Matheus Bueno Batista
Alan Steven Franco Palma88′
Matheus de Sales Cabral
Allan Rodrigues de Souza
46′ Matheus Galdezani
Jair Rodrigues Júnior37′
56′ Giovanni Augusto Oliveira Cardoso
Jefferson David Savarino Quintero85′
Luiz Ricardo Alves
Eduardo Colcenti Antunes  33′ 89′
90′ Robson dos Santos Fernandes
Marcos da Silva França70′
Arthur Henrique Bittencourt
Matheus Mendes Werneck de Oliveira
Alex Roberto Santana Rafael
Leandro Bagy Victor
88′ Natanael Moreira Milouski
Maílton dos Santos de Sá
56′ Hugo Moura Arruda da Silva
Mariano Ferreira Filho
83′ Giovanni Piccolomo
Fábio Santos Romeu
Henrique Vermudt
José Marcos Costa Martins70′
46′ Igor Jesus Maciel da Cruz
Leonardo de Souza Sena
Wellissol Santos de Oliveira
Marrony da Silva Liberato Silveira89′

Sávio Moreira de Oliveira

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Atlético Mineiro pokazał trzy.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.