Liga brazylijska - 8. kolejka Serie A: Ceará SC - EC Bahia 0-0

9 czerwca na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo w Fortaleza odbył się pojedynek 8. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Ceary S.C. i Bahia. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 15 566 widzów.

8. kolejka Brazylia - Serie A
2019-06-09 00:30 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Widzów: 15566 | Arbiter: Thiago Duarte Peixoto
Ceará SC
EC Bahia
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 21 meczów drużyna Bahia wygrała osiem razy i zanotowała siedem porażek oraz sześć remisów.

Od pierwszych minut zespół Bahia zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Ceary S.C. była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 27. minucie Elber został zmieniony przez Arthura Caike'a.

W 56. minucie w drużynie Ceary S.C. doszło do zmiany. Leandro Carvalho wszedł za Ricka. Chwilę później trener Bahia postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Eltona. Na boisko wszedł Ramires, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 65. a 79. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Ceary S.C. oraz dwie drużynie przeciwnej. W 67. minucie Bergson został zmieniony przez Romaria, a za Ricardinha wszedł na boisko Pedro Ken, co miało wzmocnić jedenastkę Ceary S.C.. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fernandão na Rogeria.

Moisés Roberto Barbosa
65′ Samuel Xavier Brito
Gregore de Magalhães Silva77′
79′ 84′ Ricardo Dias Acosta
Elton Junior Melo Ataíde61′
Thiago Galhardo do Nascimento Rocha
Douglas Augusto Soares Gomes
Fábio Gonçalves
José Elber Pimentel da Silva27′
67′ Bergson Gustavo Silveira da Silva
José Fernando Viana de Santana74′
56′ Rick Jhonatan Lima Morais
Shaylon Kallyson Cardozo
84′ Pedro Ken Morimoto Moreira
Eric dos Santos Rodrigues61′
56′ Leandro Carvalho da Silva
Flavio Medeiros da Silva
Mateus Gonçalves Martins
Marco Antonio Rosa Furtado Junior
Francisco Hyun Sol Kim
José Rogerio de Oliveira Melo74′
67′ Romario Marques Rodrigues
Arthur Caike do Nascimento Cruz27′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższy czwartek drużyna Bahia będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie Internacional Porto Alegre. Natomiast w piątek CR Vasco da Gama będzie przeciwnikiem zespołu Ceary S.C. w meczu, który odbędzie się w Rio de Janeiro.