Liga brazylijska - 8. kolejka Serie A: Avai Florianópolis - Sao Paulo FC 0-0

9 czerwca na Estádio Aderbal Ramos da Silva odbyło się starcie 8. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Avai Florianópolis i Sao Paulo FC. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Pojedynek obejrzało 8 084 widzów.

8. kolejka Brazylia - Serie A
2019-06-09 02:00 | Stadion: Estádio Aderbal Ramos da Silva | Widzów: 8084 | Arbiter: Caio Max Augusto Vieira
Avai FC Florianópolis
Sao Paulo Futebol Clube
0
0

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów zespół Avai Florianópolis wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Sao Paulo FC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 26. a 34. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Avai Florianópolis.

W 40. minucie Éverton zastąpił Marcosa Calazansa. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie Ricardo Thalheimer został zmieniony przez Luanzinha, co miało wzmocnić zespół Avai Florianópolis. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vitora Buena na Igora Gomesa. W 62. minucie kartką został ukarany Jonas Toró, piłkarz Sao Paulo FC.

Trener Avai Florianópolis postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Caia Paulistę i na pole gry wprowadził napastnika Feliciana Brizuelę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 71. minucie Jonas Toró został zmieniony przez Evertona Felipe'a, co miało wzmocnić zespół Sao Paulo FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brennera na Daniela Amorima. Między 73. a 81. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Avai Florianópolis i jedną drużynie przeciwnej.

Tiago Luis Volpi
34′ Ebert Willian Amancio
Bruno Fabiano Alves
81′ Igor Fernandes da Silva Araújo
Reinaldo Manoel da Silva
Eduardo Kunde
Anderson Vieira Martins
26′ 55′ Ricardo Thalheimer
Éverton Cardoso da Silva40′
67′ Caio Fernando de Oliveira
Luan Vinicius da Silva Santos
João Paulo da Silva Alves
Danilo das Neves Pinheiro73′
Pedro Henrique de Castro Silva
Vitor Frezarin Bueno58′
34′ 74′ Brenner Marlos Varanda de Oliveira
Everton Felipe de Oliveira Silva71′
55′ 80′ Luan Martins Pereira
Igor Silveira Gomes58′
André Francisco Moritz
Anderson Luis de Carvalho
67′ Feliciano Brizuela Baez
Helio Junio Nunes de Castro
74′ Daniel Amorim Dias da Silva
Marcos Vinicius Silva Rocha Calazans40′
Matheus Matias Ferreira

Jedenastka Sao Paulo FC miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.