Liga brazylijska - 7. kolejka Serie A: Sao Paulo Futebol Clube - Cruzeiro EC 1-1 (1-0)

2 czerwca na Estádio Municipal Paulo Machado de Carvalho w São Paulo odbyło się spotkanie 7. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Sao Paulo FC i Cruzeiro. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 8 517 widzów.

7. kolejka Brazylia - Serie A
2019-06-02 21:00 | Stadion: Estádio Municipal Paulo Machado de Carvalho | Widzów: 8517 | Arbiter: Braulio da Silva Machado
Sao Paulo Futebol Clube
Cruzeiro Belo Horizonte
1
1
Alexandre Pato 15'
Thiago Neves 68'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 45 razy. Drużyna Sao Paulo FC wygrała aż 24 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko 12.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Sao Paulo FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Alexandre Pato. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki pomógł Reinaldo.

W ostatniej minucie pierwszej połowy żółtą kartkę obejrzał Robinho z Cruzeiro. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sao Paulo FC.

Na drugą połowę zespół Sao Paulo FC wyszedł w zmienionym składzie, za Hernanesa wszedł Igor Gomes. Między 48. a 65. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Cruzeiro i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna Cruzeiro nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 68. minucie wynik ustalił Thiago Neves.

Trener Cruzeiro postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Thiaga Nevesa i na pole gry wprowadził napastnika Davida. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 73. minucie Alejandro Cabral został zastąpiony przez Lucasa Silvę. Chwilę później trener Sao Paulo FC postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Húdsona wszedł Igor Vinicius, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Sao Paulo FC utrzymać remis.

W tej samej minucie Vitor Bueno został zmieniony przez Marcosa Calazansa, co miało wzmocnić zespół Sao Paulo FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Freda na Sassę. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę dostał Marcos Calazans, piłkarz Sao Paulo FC. W czwartej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Igor Vinicius, tym samym drużyna Sao Paulo FC musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Anderson Vital da Silva
78′ Vitor Frezarin Bueno
Alejandro Ariel Cabral65′ 73′
Luan Vinicius da Silva Santos
Marcos Gabriel do Nascimento
48′ Danilo das Neves Pinheiro
Thiago Neves Augusto  68′ 53′ 69′
46′ Anderson Hernanes
Henrique Pacheco de Lima
78′ Húdson Rodrigues dos Santos
Lucas Daniel Romero
Jonas Gabriel da Silva Nunes
Róbson Michael Signorini45′
 15′ Alexandre Pato
Weverton Guilherme da Silva Souza
78′ 90′ Igor Vinicius de Souza
Éderson José dos Santos Lourenço da Silva
46′ Igor Silveira Gomes
Lucas Silva Borges73′
Anderson Luis de Carvalho
Luiz Ricardo Alves87′
Helio Junio Nunes de Castro
David Correa da Fonseca69′
78′ 81′ Marcos Vinicius Silva Rocha Calazans

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.