Liga brazylijska - 7. kolejka Serie A: Santos FC Sao Paulo - CR Vasco da Gama 2-2 (1-1)

3 września na Estádio Urbano Caldeira odbył się mecz 7. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Santosu i Vasco da Gama. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

7. kolejka Brazylia - Serie A
2020-09-03 02:30 | Stadion: Estádio Urbano Caldeira | Arbiter: Rodrigo D'Alonso Ferreira
G. Cano 73'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 37 starć zespół Santosu wygrał 16 razy i zanotował 11 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Santosu w 21. minucie spotkania, gdy Lucas Verissimo strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Yeferson Soteldo.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jobson z Santosu. Była to 27. minuta starcia.

Zawodnicy Vasco da Gama nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 41. minucie Fellipe Bastos wyrównał wynik meczu. Asystę przy bramce zanotował Ygor Catatau.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę zespół Santosu rozpoczął w zmienionym składzie, za Jobsona wszedł Luan Peres. W 58. minucie arbiter pokazał kartkę Mirandzie, piłkarz gości.

Zawodnicy Santosu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Marinho.

W 63. minucie Juninho został zmieniony przez Ribamara. W 73. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Germán Cano. W 75. minucie Ygor Catatau został zmieniony przez Brunona Césara, a za Germána Cana wszedł na boisko Guilherme Parede, co miało wzmocnić jedenastkę Vasco da Gama. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Felipe Jonatana na Jeana Motę oraz Ranila na Kaia Jorgego.

Trener Santosu postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Jeana Motę i na pole gry wprowadził napastnika Arthura Gomesa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu sędzia przyznał kartkę Diego Pituce z drużyny gospodarzy. Chwilę później trener Vasco da Gama postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Martína Beníteza wszedł Neto Borges, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Vasco da Gama utrzymać remis.

W tej samej minucie trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy, w jedenastce Vasco da Gama za Fellipe Bastosa wszedł Carlinhos, a w zespole Santosu Alison zmienił Lucasa Bragę. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej drugiej minucie pojedynku, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom zespołu gości: Henrique i Guilherme Paredemu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Marcelo Alves Santos
81′ Felipe Jonatan Rocha Andrade
Matheus dos Santos Miranda58′
 21′ Lucas Verissimo da Silva
Henrique Silva Milagres90′
Yeferson Julio Soteldo Martínez
Alexandre de Almeida Silva Júnior63′
86′ Diego Cristiano Evaristo
Fellipe Ramos Ignez Bastos  41′ 90′
90′ Alison Lopes Ferreira
Andrey Ramos do Nascimento
Carlos Sánchez
Glaybson Yago Souza Lisboa
27′ 46′ Jobson Souza Santos
Germán Ezequiel Cano  73′ (k.) 75′
 59′ Mário Sérgio Santos Costa
Martín Nicolás Benítez90′
81′ Raniel Santana de Vasconcelos
Riquelme de Carvalho Araujo Viana
46′ Luan Peres Petroni
Ulisses Wilson Jeronymo Rocha
Ivonei Junior da Silva Rabelo
Cayo Henrique Nascimento Ferreira
Alex de Oliveira Nascimento
Marcos Antônio Candido Ferreira Júnior
81′ 84′ Jean Mota Oliveira de Sousa
Gabriel Fortes Chaves
90′ Lucas Braga Ribeiro
Lucas Santos da Silva
84′ Arthur Gomes Lourenço
Carlos Vinícius Santos de Jesus90′
Tailson Pinto Gonçalves
Bruno Cesar Zanaki75′
81′ Kaio Jorge Pinto Ramos
Lucas Ribamar Lopes dos Santos Bibiano63′
Marcos Leonardo Santos Almeida
Guilherme Parede Pinheiro75′ 90′

Piłkarze Santosu otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.