Liga brazylijska - 7. kolejka Serie A: Porto Alegre - Avai Florianópolis 2-0 (0-0)

3 czerwca na Estádio José Pinheiro Borda odbyło się spotkanie 7. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Porto Alegre i Avai Florianópolis. Starcie zakończyło się zwycięstwem Porto Alegre 2-0. Na stadionie zasiadło 19 789 widzów.

7. kolejka Brazylia - Serie A
2019-06-03 00:00 | Stadion: Estádio José Pinheiro Borda | Widzów: 19789 | Arbiter: Rodrigo Nunes de Sá
Internacional Porto Alegre
Avai FC Florianópolis
2
0
P. Guerrero 62'
Edenílson 77'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Porto Alegre wygrała aż siedem razy, a przegrała tylko dwa.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Avai Florianópolis rozpoczęła w zmienionym składzie, za Matheusa Matiasa wszedł Daniel Amorim. W 62. minucie Zeca został zastąpiony przez Martína Sarrafiorego.

Bramkarz Avai Florianópolis wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się José Guerrero.

W następstwie utraty gola trener Avai Florianópolis postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Gegégo i na pole gry wprowadził napastnika Getúlia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 73. minucie w drużynie Porto Alegre doszło do zmiany. Guilherme Parede wszedł za Nicolása Lópeza.

Niedługo później Edenílson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Porto Alegre, zdobywając kolejną bramkę w 77. minucie meczu. Asystę zanotował Guilherme Parede.

Chwilę później trener Porto Alegre postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Nonata wszedł Bruno, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w zespole Avai Florianópolis doszło do zmiany. Douglas wszedł za Matheusa Barbosę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Vladimir Orlando Cardoso de Araújo Filho
62′ Jose Carlos Cracco Neto
Caio Fernando de Oliveira
 77′ Edenílson Andrade dos Santos
João Paulo da Silva Alves
Rodrigo Oliveira Lindoso
Pedro Henrique de Castro Silva
80′ Gustavo Nonato Santana
Geirton Marques Aires70′
 62′ José Paolo Guerrero Gonzáles
Matheus Matias Ferreira46′
73′ Nicolás Federico López Alonso
João Paulo Ferreira Lourenço
Danilo Fernandes Batista
Gledson Ribeiro dos Santos
Roberto Pinheiro da Rosa
Marcos Roberto da Silva Barbosa
80′ Bruno Vieira do Nascimento
Iury de Oliveira Nascimento
Patrick Bezerra do Nascimento
Eduardo Kunde
Francisco Rithely da Silva Sousa
Luanderson Johnala Marques da Silva
62′ Martín Nicolás Sarrafiore
André Francisco Moritz
73′ Guilherme Parede Pinheiro
Daniel Amorim Dias da Silva46′
Pedro Lucas Schwaizer
Getúlio Wandelly Silva Timoteo70′
Rafael Augusto Sóbis do Nascimento

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.