Liga brazylijska - 7. kolejka Serie A: Palmeiras - Porto Alegre 1-1 (0-0)

W starciu 7. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 3 września, drużyna Palmeiras zremisowała z Porto Alegre 1-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Allianz Parque w São Paulo.

Thiago Galhardo 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 spotkań jedenastka Porto Alegre wygrała 18 razy i zanotowała 13 porażek oraz osiem remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Od 24. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Palmeiras i dwie drużynie przeciwnej.

Drugą połowę jedenastka Palmeiras rozpoczęła w zmienionym składzie, za Gabriela Menina wszedł Rony. Także zespół Porto Alegre wyszedł w zmienionym składzie, za Brunona Praxedesa wszedł Edenílson. W 59. minucie w jedenastce Porto Alegre doszło do zmiany. Boschilia wszedł za Patricka.

W tej samej minucie Marcos Guilherme został zastąpiony przez Thiaga Galharda. W 68. minucie kartkę dostał Nonato, zawodnik gości. Trener Palmeiras postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Lucasa Limę i na pole gry wprowadził napastnika Williana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Porto Alegre: Víctorowi Cueście w 78. i Jussie w 83. minucie.

Pod koniec drugiej połowy piłkarze Porto Alegre nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania Thiago Galhardo dał prowadzenie swojej drużynie z rzutu karnego. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Zespół Palmeiras nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Luiz Adriano. Asystę zanotował Gustavo Gómez.

W siódmej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Palmeiras doszło do zmiany. Wesley wszedł za Brunona Henriquego. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Marcelo Lomba do Nascimento
39′ Luan Garcia Teixeira
Moisés Roberto Barbosa
Gustavo Raúl Gómez Portillo
Víctor Leandro Cuesta78′
Mayke Rocha de Oliveira
Rodrigo Modesto da Silva Moledo24′
70′ Matías Nicolás Viña Susperreguy
Rodinei Marcelo de Almeida
41′ 70′ Lucas Rafael Araujo Lima
Martín Nicolás Sarrafiore
90′ Bruno Henrique Corsini
Patrick Bezerra do Nascimento59′
Patrick de Paula Carreiro
Bruno Conceição Praxedes45′ 46′
46′ Gabriel Vinicius Menino
João Lucas de Souza Cardoso77′
28′ 61′ José Rafael Vivian
Gustavo Nonato Santana68′ 84′
 90′ . Luiz Adriano
Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos59′
Jaílson Marcelino dos Santos
Daniel de Sousa Brito
Vinicius Silvestre da Costa
Danilo Fernandes Batista
70′ Diogo Barbosa Mendanha
Gabriel Boschilia59′
61′ . Ramires
Andrés Nicolás D'Alessandro84′
46′ Ronielson da Silva Barbosa
Matheus Isaias dos Santos77′ 83′
70′ Willian Gomes de Siqueira
Thiago Galhardo do Nascimento Rocha59′  90′ (k.)
90′ Wesley Ribeiro Silva

Gabriel Silva Vieira

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Palmeiras, a zawodnikom gości pokazał pięć.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.