Liga brazylijska - 7. kolejka Serie A: Goiás EC - Corinthians Sao Paulo 1-2 (0-1)

3 września na Estádio de Hailé Pinheiro w Goiânii odbyło się starcie 7. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Goias EC i Corinthians. Mecz zakończył się zwycięstwem Corinthians 2-1.

Danilo Avelar 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Drużyna Corinthians wygrała aż 12 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko siedem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 25. minucie arbiter pokazał kartkę Ramirowi z zespołu gości.

W 28. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Goias EC Fábio Sanches. Po pół godzinie gry kartkę dostał Vinicius, zawodnik Goias EC.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Corinthians.

Na drugą połowę jedenastka Goias EC wyszła w zmienionym składzie, za Daniela Villalvę wszedł Ignacio Jara. Także drużyna Corinthians rozpoczęła w zmienionym składzie, za Camachę wszedł Gabriel. W 59. minucie Mike został zastąpiony przez Kevina Queveda.

Trener Goias EC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Ratinha i na pole gry wprowadził napastnika Miguela Ferreirę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

Drużyna Goias EC wyrównała wynik meczu. W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Vinicius. Przy strzeleniu gola pomagał Miguel Ferreira.

W samej końcówce pojedynku arbiter przyznał kartkę Fágnerowi z Corinthians.

Piłkarze Corinthians odpowiedzieli zdobyciem bramki. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Danilo Avelar. W zdobyciu bramki pomógł Rómulo Otero.

Pięć minut później sędzia ukarał kartką Rómula Otera, zawodnika gości. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Cássio Ramos
28′ (samob.) Fábio Pizarro Sanches
Danilo Fernando Avelar  90′
Rafael Vaz dos Santos
Carlos Gilberto do Nascimento Silva
Jefferson Junio Antônio da Silva
Conserva Lemos Fagner89′
59′ Jurani Francisco Ferreira
Ramiro Moschen Benetti25′ 70′
59′ Mike dos Santos Nenatarvicius
. Jo
46′ Daniel Alberto Villalva Barrios
Luan Guilherme de Jesús Vieira85′
 65′ 30′ 81′ Vinicius Lopes da Silva
Mateus da Silva Vital Assumpção
46′ Ignacio Andrés Jara Vargas
Éderson José dos Santos Lourenço da Silva79′
81′ Douglas Baggio de Oliveira Costa
Gabriel Girotto Franco46′
Márcio Antônio de Sousa Júnior
Rómulo Otero Vásquez70′ 90′
59′ Miguel Ferreira Damasceno
Mauro Boselli
59′ Kevin Martín Quevedo Mathey
Leonardo Natel Vieira70′

Everaldo Silva do Nascimento

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Goias EC, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Corinthians w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.