Liga brazylijska - 7. kolejka Serie A: Flamengo Río de Janeiro - Fortaleza EC 2-0 (1-0)

1 czerwca w Rio de Janeiro odbyło się starcie 7. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Flamengo Río de Janeiro i Fortaleza. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Flamengo Río de Janeiro 2-0.

7. kolejka Brazylia - Serie A
2019-06-01 21:00 | Stadion: Estádio Nilton Santos | Widzów: 37658 | Arbiter: Rodrigo D'Alonso Ferreira
Flamengo Río de Janeiro
Fortaleza EC
2
0
Gabriel Barbosa 40',68'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań drużyna Flamengo Río de Janeiro wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Flamengo Río de Janeiro zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Fortaleza była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Trzeba było trochę poczekać, aby Gabriel Barbosa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Flamengo Río de Janeiro, strzelając gola w 40. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Giorgian De Arrascaeta.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Flamengo Río de Janeiro.

W 59. minucie André Luis zastąpił Osvalda. Chwilę później trener Fortaleza postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Paula Roberta. Na boisko wszedł Dodô, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Flamengo Río de Janeiro w 68. minucie spotkania, gdy Gabriel Barbosa zdobył drugą bramkę. Po raz kolejny do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Giorgian De Arrascaeta.

Jedyną kartkę w meczu dostał Léo Duarte z Flamengo Río de Janeiro. Była to 73. minuta starcia. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Roger De Carvalho
73′ Leonardo Duarte da Silva
Bruno Ferreira Melo
Marcos Rogério Ricci Lopes
Juan Sebastián Quintero Fletcher
Miguel Ángel Trauco Saavedra
Paulo Roberto da Silva64′
88′ Gustavo Leonardo Cuéllar Gallego
Márcio Augusto da Silva Barbosa72′
Giorgian De Arrascaeta
Gabriel Dias de Oliveira
72′ Éverton Augusto de Barros Ribeiro
Paulo Roberto Valoura Junior
82′ Ribas da Cunha Diego
André Luis da Costa Alfredo59′
Willian Souza Arão da Silva
Welker Marçal de Almeida
 40′, 68′ Gabriel Barbosa Almeida
Marlon Adriano Prezotti72′
88′ Robert Ayrton Piris Da Motta
Santiago Ernesto Romero Fernández
82′ Orlando Enrique Berrío Meléndez
Wanderley Sousa de Jesus
72′ Victor Vinicius Coelho Santos
Jose Antonio dos Santos Junior
Lincoln Corrêa dos Santos
Osvaldo Lourenço Filho59′

Zespół Flamengo Río de Janeiro zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał osiem celnych strzałów.

Drużyna Flamengo Río de Janeiro zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników Fortaleza żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.