Liga brazylijska - 7. kolejka Serie A: EC Bahia - Gremio Porto Alegre 1-0 (0-0)

W starciu 7. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 2 czerwca, drużyna Bahia wygrała z Gremio 1-0 (0-0). Mecz na Estádio Governador Roberto Santos w Salvadorze de Bahia obejrzało 26 930 widzów.

7. kolejka Brazylia - Serie A
2019-06-02 00:00 | Stadion: Estádio Governador Roberto Santos | Widzów: 26930 | Arbiter: Dewson Fernando Freitas da Silva
EC Bahia
Gremio Porto Alegre
1
0
Fernandão 55'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Zespół Gremio wygrał aż 10 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko cztery.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 54. minucie sędzia pokazał kartkę Pedro Geromlowi z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bahia w 55. minucie spotkania, gdy Fernandão zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. W 61. minucie kartką został ukarany Juninho Capixaba, piłkarz gości.

W 64. minucie Elber został zastąpiony przez Arthura Caike'a. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Gremio doszło do zmiany. André wszedł za Felipe Vizeu. Trener Gremio postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Waltera Montoyę i na pole gry wprowadził napastnika Diego Tardellego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 72. minucie Fernandão został zmieniony przez Ramiresa, a za Eltona wszedł na boisko Flavio, co miało wzmocnić zespół Bahia. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juninha Capixabę na Patricka. W 88. minucie kartkę otrzymał Artur z Bahia.

Walter Iván Montoya66′
80′ Elton Junior Melo Ataíde
Jean Pyerre Casagrande Silveira Correa
Douglas Augusto Soares Gomes
Thaciano Mickael da Silva
64′ José Elber Pimentel da Silva
Michel Ferreira dos Santos
 55′ (k.) 72′ José Fernando Viana de Santana
Felipe dos Reis Pereira Vizeu do Carmo65′
88′ Artur Victor Guimarães
Darlan Pereira Mendes
72′ Eric dos Santos Rodrigues
Vinicius Duarte
80′ Flavio Medeiros da Silva
André Felipe Ribeiro de Souza65′
Clayton da Silveira da Silva
Diego Tardelli Martins66′
64′ Arthur Caike do Nascimento Cruz

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Gremio pokazał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.