Liga brazylijska - 7. kolejka Serie A: Chapecoense AF - Palmeiras Sao Paulo 1-2 (1-2)

W pojedynku 7. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 3 czerwca, zespół Chapecoense przegrał z Palmeiras 1-2 (1-2). Mecz na Arena Condá w Chapecó obejrzało 10 615 widzów.

7. kolejka Brazylia - Serie A
2019-06-03 00:00 | Stadion: Arena Condá | Widzów: 10615 | Arbiter: Rodolpho Toski Marques
Marcos Rocha 45'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 starć zespół Palmeiras wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Palmeiras: Antôniowi Carlosowi w 16. i Felipe Melowi w 25. minucie.

Tymczasem zawodnicy Palmeiras nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Dudu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Zé Rafael.

Piłkarze Chapecoense nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W 37. minucie Everaldo wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

Niedługo później Marcos Rocha wywołał eksplozję radości wśród kibiców Palmeiras, zdobywając kolejną bramkę w 45. minucie meczu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Między 56. a 59. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Palmeiras i jedną drużynie przeciwnej. Trener Chapecoense postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Gustava Campanhara. Na boisko wszedł Camilo, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Arthur Gomes został zmieniony przez Renata Kayzera. W 62. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Elicarlos z Chapecoense, a w 70. minucie Gustava Gómeza z drużyny przeciwnej.

Antônio Carlos Cunha Capocasali Junior16′
56′ Douglas Silva Bacelar
Gustavo Raúl Gómez Portillo70′
69′ Bryan Borges Mascarenhas
Marcos Luis Rocha Aquino  45′
61′ Gustavo Campanharo
Lucas Rafael Araujo Lima76′
Márcio Rodrigues Araújo
Bruno Henrique Corsini
62′ Elicarlos Souza Santos
Felipe Melo de Carvalho25′
 37′ (k.) Everaldo Stum
José Rafael Vivian59′ 68′
Rildo de Andrade Felicissimo
Brum Deyverson58′
61′ Arthur Gomes Lourenço
Mayke Rocha de Oliveira
61′ Fernando Camilo Farias
Raphael Cavalcante Veiga
William José de Souza
Hyoran Kaue Dalmoro68′
Augusto Cesar dos Santos Moreira
Thiago dos Santos
69′ Diego Fabián Torres
Gustavo Henrique Furtado Scarpa87′
61′ Renato Kayzer de Souza
Moisés Lima Magalhães76′
Aylon Darwin Tavella
Miguel Ángel Borja Hernández
Regis Tosatti Giacomin
Carlos Eduardo Ferreira de Souza

Zawodnicy Chapecoense dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.