Reklama

Reklama

Liga brazylijska - 7. kolejka Serie A: CA Mineiro Belo Horizonte - CS Alagoano 4-0 (2-0)

3 czerwca na Estádio Raimundo Sampaio w Belo Horizonte odbył się pojedynek 7. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atlético Mineiro i Alagoano. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Atlético Mineiro 4-0. Na stadionie stawiło się 14 146 widzów.

3 czerwca  na Estádio Raimundo Sampaio w Belo Horizonte odbył się pojedynek  7. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atlético Mineiro  i Alagoano. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Atlético Mineiro 4-0. Na stadionie stawiło się 14 146 widzów.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie arbiter pokazał kartkę Gersonowi z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Mineiro w 20. minucie spotkania, gdy Fábio Santos zdobył z karnego pierwszą bramkę. W 22. minucie sędzia pokazał kartkę Apodiemu, zawodnikowi gości.

Prawie natychmiast Juan Cazares wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atlético Mineiro, strzelając kolejnego gola w 23. minucie pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Reklama

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 50. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Yimmi Chará. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Luan.

W 57. minucie Didira zastąpił Cassiana. W 63. minucie Luan został zmieniony przez Viníciusa Goesa, a za Yimmiego Charę wszedł na boisko Geuvânio, co miało wzmocnić jedenastkę Atlético Mineiro. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maranhão na Victora.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Mineiro w 76. minucie spotkania, gdy Adílson strzelił czwartego gola. W zdobyciu bramki pomógł Alerrandro.

W 81. minucie Apodi został zmieniony przez Celsinha, co miało wzmocnić jedenastkę Alagoano. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eliasa na Bruninha. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Naldo z Alagoano. Była to 89. minuta starcia. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

To był klasyczny mecz do jednej bramki. Wyjątkowa nieporadność napastników Alagoano była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Zespół Alagoano zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników Atlético Mineiro żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

10 czerwca jedenastka Alagoano rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Botafogo Rio de Janeiro. Tego samego dnia Santos FC Sao Paulo będzie gościć drużynę Atlético Mineiro.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL