Liga brazylijska - 7. kolejka Serie A: CA Mineiro Belo Horizonte - CS Alagoano 4-0 (2-0)

3 czerwca na Estádio Raimundo Sampaio w Belo Horizonte odbył się pojedynek 7. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atlético Mineiro i Alagoano. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Atlético Mineiro 4-0. Na stadionie stawiło się 14 146 widzów.

7. kolejka Brazylia - Serie A
2019-06-03 00:00 | Stadion: Estádio Raimundo Sampaio | Widzów: 14146 | Arbiter: Diego Pombo Lopez
Adílson 76'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie arbiter pokazał kartkę Gersonowi z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Mineiro w 20. minucie spotkania, gdy Fábio Santos zdobył z karnego pierwszą bramkę. W 22. minucie sędzia pokazał kartkę Apodiemu, zawodnikowi gości.

Prawie natychmiast Juan Cazares wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atlético Mineiro, strzelając kolejnego gola w 23. minucie pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 50. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Yimmi Chará. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Luan.

W 57. minucie Didira zastąpił Cassiana. W 63. minucie Luan został zmieniony przez Viníciusa Goesa, a za Yimmiego Charę wszedł na boisko Geuvânio, co miało wzmocnić jedenastkę Atlético Mineiro. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maranhão na Victora.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Mineiro w 76. minucie spotkania, gdy Adílson strzelił czwartego gola. W zdobyciu bramki pomógł Alerrandro.

W 81. minucie Apodi został zmieniony przez Celsinha, co miało wzmocnić jedenastkę Alagoano. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eliasa na Bruninha. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Naldo z Alagoano. Była to 89. minuta starcia. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

Luiz Diallisson de Souza Alves22′ 81′
 20′ (k.) Fábio Santos Romeu
Marinaldo dos Santos Oliveira89′
 23′ Juan Ramón Cazares Sevillano
Gerson Guimarães Junior18′
86′ Elias Mendes Trindade
Dawhan Fran Urano Da Purificação Oliveira
 76′ Adílson Warken
Cicero dos Santos57′
Alerrandro Barra Mansa Realino de Souza
Francinilson Santos Meireles69′
 50′ 64′ Yimmi Javier Chará Zamora
Patrick Fabiano Alves Nóbrega Luz
63′ Luan Madson Gedeão de Paiva
Victor Wesley dos Santos da Silva69′
63′ Vinícius Goes Barbosa de Souza
Madson Formagini Caridade
86′ Bruno Roberto Pereira da Silva
Cassiano Dias Moreira57′
Jair Rodrigues Júnior
Gerson José Laurentino Junior
Rafael Elias da Silva

Maicon Marques Bitencourt

64′ Geuvânio Santos Silva

To był klasyczny mecz do jednej bramki. Wyjątkowa nieporadność napastników Alagoano była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Zespół Alagoano zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników Atlético Mineiro żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy żółte.